AW-11362371499
DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Akın Tezel
Akın Tezel
Giriş Tarihi : 22-06-2023 12:55

Gökkuşağı

Önceki hafta Fethiye'de hafta yağışlı geçti. Öğleden sonra şöyle bir sahile uzanayım dedim. Karagözleri geçtim, Aksazlarda durup Fethiye'ye doğru baktım. Şehrin üstünde Çamköy tarafına doğru büyük bir gökkuşağı, hem de pırıl pırıl renkli. Şunun bir resmini çekeyim, paylaşayım dedim. Fethiye her mevsimde güzel gibi bir yazı düşündüm. Sonra birden aklıma geldi. Ya birileri benim paylaşımı mı yanlış anlar, "Sen ne hakla Fethiye'ye şöyle, böyle diye hakaret edersin" diye düşünür. Bu yaştan sonra bir de elalemden dayak yemek de var.
90'lı yıllarda terör iyice şiddetlenmişti. Hergün birkaç ölüm haberi geliyordu. Tam o sıralarda Güney Doğu'daki illerden birinin emniyet müdürü trafik ışıklarındaki yeşil renk lambaları maviye boyattırmış. Sorulduğunda ise "Sarı-yeşil-kırmızı PKK bayrağının renklerini çağırıştırıyor, bunu önlemek için yaptım" demiş.
Doğada bulunan ve herkesin aşina olduğu masum görünümlü renkler, şekiller veya cisimler ya da hayvanlar bazıları tarafından sahiplenilir. Artık bu cisimler o kişi veya grupların simgesi, malı haline gelmiştir. İnsan önce o simgeleri göz önüne getirir, onunla bütünleşir ve bu yolla da arkasındaki gerçek yapıya bağlanır.  
Örneğin eşcinsellik, şimdiki adıyla LGBTI eskiden beri var olan bir ruhsal denge bozukluğudur. Hormon tedavisi ve buna eş olarak telkin yoluyla tedavisi önemli ölçüde sağlanabilir. Eskiden bazı toplumlarda bu hastalık Allahın bir laneti olarak kabul edilir ve eşcinseller çeşitli sorunlarla karşılaşırdı. Bizde ise genellikle bir ahlaki sorun olarak kabul edilmiş ve bu gibiler toplum yaşamından dışlanmıştır.
Bu hastalığın yaygın bir biçimde gündeme gelmesi 90'lı yıllarda küresel çetenin ABD öncülüğünde en azgın, en kanlı olduğu günlerde gerçekleşmiştir. Şİmdi şimdi anlayabildiğimiz kadarıyla küresel çete eşcinsellik olgusunu toplumu yok etmek, kimliğini bozmak ve insanları köleleştirmek için bir araç olarak kullanma kararı almış. Bunun için de ilk yapması gereken şey eşcinselliğin bir ruh hastalığı değil, kişisel özgürlüğün dışa vurumu olduğu düşüncesini yaymak olmuş. Kendi denetiminde olan Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık örgütünden bir karar çıkarttırır.  1 Ocak 1993 tarihinde  (WHO) eşcinselliği "Uluslararası Hastalıklar Sınıflandırması"ndan çıkarmıştır. ICD-10 maddesi "cinsel yönelim, tek başına, bir rahatsızlık/hastalık olarak kabul edilemez" şeklindedir.
İddiaya göre insanların cinsiyeti doğuştan belli değildir. Cinsel tercihler sonradan, büyük ölçüde de kişinin kendi özgür iradesine bağlı olarak gelişir. Bunun sonucu olarak da eşcinsellere baskı ve ayrıcalık uygulamak özgürlükleri kısıtlamak anlamına gelir ki bu da bir nefret suçudur. Hikaye böylece uzayıp gidiyor.
Günümüzde küreselcilerin insanlığa karşı açtıkları savaş en hızlı bir biçimde devam ediyor. Doğum kontrolu, kısırlaştırma, evliliğe hayır, LGBTI, bütün bunları bir araya koyduğumuz zaman amaç belli oluyor. İnsan soyunun tükenmesini isteyen bir katiller sürüsüyle savaşmaktayız.
Burada iki noktaya dikkat etmek gerekir; onlar eşcinselliği bir özgürlük, bir tercih sorunu olarak görüyorlar. Haklı olarak da karşı çıkanları özgürlük düşmanı olarak suçluyorlar. Bu arada LGBTI karşıtları da bu tuzağa düşüyorlar; onlar da bu işi bir ahlak sorunu olarak düşünüyorlar. O zaman da kaşlı tarafın tezleri haklılık kazanıyor. Bu yanlışa düşmeyelim. Savunulan şey insanların doğal bir davranış biçimi değildir, bazı ruhsal ve hormonal nedenlere bağlı olarak gelişir. Bütün ruh hastalıkları gibi başkalarının telkini ile kökleştirilebilir ya da tedavi edilebilir. Nasıl ki bulaşıcı bir hastalığa tutulmuş insanları ilaçla tedavi ediyor ve onların bu hastalığı başkalarına yaymalarına engel oluyorsak, LGBTI hastalığını da zorla tedavi etmeli ve başkalarına yayılmasını engellemeliyiz. Bu konuda hekimlerimize önemli görevler düşmektedir. Onlar ısrarla bunun bir hastalık olduğunu kitlelere anlatmalı ve bu konuda bilinç kazanmasını sağlamalıdır.
Peki biz ne yapacağız. Bunlar gökkuşağı renklerini özgürlük ve çeşitlilik çağrıştırdığı için bayrak olarak kabullenmişler. Şimdi ne olacak gök kuşağının yedi renginden bir tanesini yasaklayacak mıyız? Geçenlerde bir okulda çocuklara gökkuşağı renkleri ile mezuniyet töreni yapılmış. Acaba bu töreni tertipleyenlerin amacı LGBTI propaqandası yapmak mı, yoksa hoş bir takım renkleri bir araya getirmek mi. Nasıl anlayacağız?
Tasalanmayalım, arada bir güzel şeyler de oluyor. Geçtiğimiz gün İstanbul'da bunlar bir yürüyüşe kalkışmışlar. Sesiyle, görüntüsüyle tipik bir oğlan "PKK'ya özgürlük" diye bağırıyordu. Çok güldüm. Kürtler ataerkil, geleneklerine bağlı bir toplumdur. Bu adamı görünce demezler mi ki "Bu PKK da demek ki şöyle böyle bir toplulukmuş, biz bunda yokuz". Allah bazen insanı istemeden söyletiyor işte bu oğlancık gibi.

NELER SÖYLENDİ?
@
Akın Tezel

Akın Tezel

DİĞER YAZILARI Newsweek Ne Diyor Ağır Ağır Çıkacaksın Bu Merdivenlerden Karamsarlık ve Yılgınlık Tosun Gibi Maşallah Seçim Mitingi Mi, Aday Tanıtım Toplantısı Mı? "Nedir bu Atatürk ilkeleri? Emperyalizmin Dini Yoktur Athena Bir Başkadır Fethiye'nin Sonbaharı Ortanın Solu Filistin İsrail Savaşı Nereye? Filistinde Neler Oluyor Rüzgâr Gibi Geçti İmama Kızıp Oruç Bozmak Küresel Isınma, Yanlışlar ve Doğrular Müşteri Kızıştırma Besmeleyi Unuttuk Milli Eğitim Faciası Ne Zaman Son Bulacak? Önce Kendimizi Eleştirelim Sesi Çıkmayan Siyasetçiler Rahat Bırakın Kızları Ne Kadar Da Sevinmiştik Türkiye Anadolu'dan Büyüktür (II) Türkiye Anadolu'ya Sığmayacak Kadar Büyüktür Villakondu Bizden Hatırlatması Kültürel Saldırı Altındayız Elbette Bir Bildiği Vardır Sıcaklarda Ne Yapmalıyız Sağlam Giren, Hasta Çıkar Örgüt Yöneticileri Nasıl Olmalı Örgüt Yöneticileri Nasıl Olmalı Cenazeyi Taşıyan Başka, Gömen Başka Karasinek mi, Sivrisinek mi? İsimler, İsimler, Yeni İsimler Cenazeyi Taşıyan Başka, Gömen Başka Karasinek mi, Sivrisinek mi? İsimler, İsimler, Yeni İsimler İsimler, İsimler, İsimler... Matematik Ne Diyor? Yüzde Elli İki Yetmez Bu Adamlara Devlet Teslim Edilmez Mozart'ın Kapı Gıcırtısı Konçertosu Okçular Tepesinde Ne Oldu Bu Seçim Farklı Seçim "Megri, megri" Böl ve Yönet Kıyamet Erken Koptu Üretici Kazandı Bu Ne Biçim Sol Kime Propaganda Yapalım Boş Atıp Dolu Tutmak Allah Akıl Versin "AKP'lilerin İzmir'de işi yok. Burası Atatürkçü'lerin." Seçim Toto Biraz Da Gülelim Sonunda Oldu "Başbakan Erbakan, Şakadan" Siyasi Parti Mi, İşçi Bulma Kurumu Mu? Soğanın Cücüğü Kızılay AHLAKIN FAY HATTI: Müteahhitler Günah Keçisi Oldu "Yaşadığımız Tek Sorun Yağmacılık Değil Yalancılıktır" Muhalefet Nasıl Yapılır Rıfkı Nereye Kayboldu? Sokak Köpekleri Üzerinden Siyaset Tasarruf Etmeyi Öğrenelim Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Fethiye’de Nasıl Bir Siyasetçi İstiyoruz Asgari Ücret Efsanesi Anlayamadıklarım Oyun İçinde Oyun Aspirin Medyanın Gücü Bu Da Mı Gelecekti Başıma? Babadağ'ın Babası Göründüğün Gibi Ol, Olduğun Gibi Görün LGBTI'yi Konuşmak Yasakmış Tunç Soyer Neden Böyle Konuştu Tatil-i Eşgal Enflasyon Ayıp Ettin Osman Abi
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA