AW-11362371499
DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000

Akın Tezel
Akın Tezel
Giriş Tarihi : 23-09-2022 09:23

LGBTI'yi Konuşmak Yasakmış

 

Önceki gün Face Book'ta bir gezinti yapayım dedim. Vatandaşın biri LGBTI tutkunlarını eleştirirken kısaca şöyle söylüyor :" Biz bunların cezalandırılması, veya toplum dışına itilip işkence edilmesi taraftarı değiliz. Onlar da insandır, herkes gibi yaşama hakları vardır. Ama lütfen bizi rahat bıraksınlar, çocuklarımızı kendilerine benzemeleri için baskı altına almasınlar."

Ne var bunda? Adam doğru söylemiş. Ben de şöyle bir yorum yaptım "LGBTI ruhsal bir hastalıktır. Tedavi edilmesi gerekir". Birkaç saat sonra yine sosyal medyaya döneyim dedim. Şöyle bir duyuru karşıma çıktı :"Yorumunuz topluluğumuz standartlarına aykırı görüldüğünden ancak siz görebilirsiniz. Kişi özgürlüklerine aykırı tutumunuzdan dolayı sayfanız 24 saat süreyle her türlü paylaşıma kapatılmıştır. Ben ilkokulda bile öğretmenimden tek ayak üzerinde durma cezası almamış adamım. Elin Amerikan gavuru bana ceza vermiş, benim için şereftir.

Arkasından da şöyle diyor, yeni bir sayfa çıkıyor karşınıza, itirazınız varsa buraya yazıp gönderebilirsiniz. Yani aklı sıra savunmamı alacak. Tamam diyerek tıkladım. Karşıma şöyle bir duyuru çıktı "Özür dileriz, Covid-19 salgını nedeniyle savunmanızı alacak personel sayımız yetersiz kalmıştır. Bu nedenle savunmanızın alınması uzun bir süre gecikebilir". Yani o işi de Covid'in üzerine yıkıp gitti bizim Coniler.

 Benzer bir olay bundan üç yıl önce de başıma gelmişti. Yine LGBTI ile ilgili bir yazı idi. Akşam vakti o zaman çalıştığım gazetenin sekreteri "Akın Bey, bizim patron bu yazıyı biraz yumuşatmanızı istiyor" dedi. Yazının yumuşağı, serti mi olurmuş. Kimseye hakaret etmedik, kimseyi tehdit etmedik. Bu sorunla ilgili tıp otoritelerinin görüşlerini aktardık. Çektim gittim. Bizim gazetenin sahibi değişmiş, yeni sahip LGBTI savunucularına daha yakın olmak istiyor, belli ki önündeki engeli kaldıracak. Buyursun, yapsın, gazete onun.

Diyeceğim o ki bizim ülkede LGBTI karşıtlarını dokuz köyden kovarlar. Ne yapayım ben şimdi. Pembe etek giyip, bacaklarımdaki tüyleri kazıyıp sokakta o kılıkta mı dolaşayım saygın bir kişi olabilmek için.

Ama şayet LGBTI taraftarı birisiyseniz bütün kapılar size açılır. Artık kültürlü, saygın ve Batılı bir beyefendi olmuşsunuzdur. Süslü teyzeler sizinle konuşmak için sıraya girerler. Kendilerini solcu diye tanıtan ama aslında ırkçı, faşist bir Batı hayranı çeteden farkı olmayan bir kısım siyasi partiler sizi saflarında görmek için yarışa girerler. Bu kadar ilgi odağı olunca da gerçekle bağınızı kaybetmeğe başlar, hayalinizden konuşmaya başlarsınız. Örneğin bir LGBTI taraftarı önceki gün şöyle bir yazı yazmış "Anneler çocuk doğurur, onların erkek veya kız olacağına çocuk büyüyüp reşit yaşa gelince kendisi karar verir".

LGBTI çılgınlığı ne yazık ki toplumumuzun her alanında aldı başını gidiyor. Batıdan fonlanan bir kısım medya, büyük şirketler gençleri tuzağa düşürmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Yakında bunlar dayatmalara da başlarsa hiç şaşmayalım. Peki bu telaşın sebebi nedir?  Bize göre LBGTI lobisi arkasındaki faizci baronların bir projesi. Dünyayı cinsiyetsiz, az nüfuslu, steril insanların yaşadığı bir yer haline getirmek istiyorlar. Bir çeşit yıkım projesi. Bunun için de gençlerin beyinlerini tutsak alıyorlar.

LGBTI kısaca insanlarda çocuk yaşlarda başlayıp  çevrenin etkisiyle gelişen bir ruhsal problem. Erken yaşta farkına varılıp tedaviye başlanırsa kontrol altına alınabiliyor. Bazı bilim adamlarına göre belirli kişilerde LBGTI olmaya karşı kalıtımsal eğilim var. İnsanlar aslında erkek ve kadın olarak, tam teşekküllü doğuyor. Ama çocuğun küçük yaşta ebeveynleri arasında gördüğü olumsuz ilişkilerin etkisiyle çocukta kendi cinsine karşı bir eğilim oluşuyor. Ergenlik çağına gelindiğinde gencin kendini topluma kabul ettirme çabasının bir yansıması olarak farklılık isteği de eklenince bu hastalık gelişiyor. Dikkat edilirse LGBTI hastalarının tamama yakın kısmı parlak renkli giysiler giyiyor, toplumun tepkisini çekecek davranışlarda bulunuyor.

Tedavi uzun süreli ve yorucu. Bu nedenle anne babalar çocuklarına dikkat etmeli, bir davranış bozukluğu gördüğünde psikologların yardımına başvurmalı. İşin bir de devletimize düşen yönü var. Yurt dışından gelen tepkileri hiç göz önüne almadan LBGTI propagandasına karşı katı yasaklar konmalı. Çocukları sapkınlığa yönelten her türlü yayın, oyuncak ve benzer eşyaların üretim ve dağıtımı engellenmeli. Okullarda özendirici olmamaya dikkat ederek bu işin zararları anlatılmalı. Sivil toplu örgütleri geçtiğimiz pazar günü İstanbul'da yaptıkları yürüyüş ve toplantıların benzerlerini ülkenin her yerinde yapmalı. Öte yandan LGBTI'li kişileri de toplumdan dışlamamalı, onların kendi aralarında gettolar oluşturarak bu virüsün yayılıp kuvvetlenmesine yardımcı olmaları engellenmelidir.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Akın Tezel

Akın Tezel

DİĞER YAZILARI İran Cumhurbaşkanı Öldü Bir Zamanlar İlçenin Birinde Bir Komünist Başkan Vardı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün şöyle konuştu: Hangi Hastaneye Gitsek Bütün Kabahat Müfredatta Mı? 108 Yıllık Sınır Paramparça Toplu Çılgınlık Seçmen Yeni Seçilen Belediye Yöneticilerinden Ne Bekliyor Filimi Geriye Saralım Seçimleri Kim Kazandı ? Şimdi Ne Olacak ? Hüzünlü Gemi Behçet Saatcı'nın Yolu Açılıyor Vatandaş Yasalara Uymuyor, Biz de Yasaları Vatandaşa Uydururuz Fethiye Neden Fethiye Oldu? Muğla Seçimlerinin Sosyo Politiği Bugün Ne Yazsam Acaba? Bana Göre Hava Hoş İngiltere 3-Türkiye 0 Herkes Safını Belirlesin Fethiyeli Ak Parti Seçmeni Endişeli Aaa... Adama Bak, Dama Çıkmış Atlayacak Elektrik Direklerinin Dili Olsa Osman Abiyi Uğurlarken Newsweek Ne Diyor Ağır Ağır Çıkacaksın Bu Merdivenlerden Karamsarlık ve Yılgınlık Tosun Gibi Maşallah Seçim Mitingi Mi, Aday Tanıtım Toplantısı Mı? "Nedir bu Atatürk ilkeleri? Emperyalizmin Dini Yoktur Athena Bir Başkadır Fethiye'nin Sonbaharı Ortanın Solu Filistin İsrail Savaşı Nereye? Filistinde Neler Oluyor Rüzgâr Gibi Geçti İmama Kızıp Oruç Bozmak Küresel Isınma, Yanlışlar ve Doğrular Müşteri Kızıştırma Besmeleyi Unuttuk Milli Eğitim Faciası Ne Zaman Son Bulacak? Önce Kendimizi Eleştirelim Sesi Çıkmayan Siyasetçiler Rahat Bırakın Kızları Ne Kadar Da Sevinmiştik Türkiye Anadolu'dan Büyüktür (II) Türkiye Anadolu'ya Sığmayacak Kadar Büyüktür Villakondu Bizden Hatırlatması Kültürel Saldırı Altındayız Elbette Bir Bildiği Vardır Sıcaklarda Ne Yapmalıyız Sağlam Giren, Hasta Çıkar Örgüt Yöneticileri Nasıl Olmalı Örgüt Yöneticileri Nasıl Olmalı Gökkuşağı Cenazeyi Taşıyan Başka, Gömen Başka Karasinek mi, Sivrisinek mi? İsimler, İsimler, Yeni İsimler Cenazeyi Taşıyan Başka, Gömen Başka Karasinek mi, Sivrisinek mi? İsimler, İsimler, Yeni İsimler İsimler, İsimler, İsimler... Matematik Ne Diyor? Yüzde Elli İki Yetmez Bu Adamlara Devlet Teslim Edilmez Mozart'ın Kapı Gıcırtısı Konçertosu Okçular Tepesinde Ne Oldu Bu Seçim Farklı Seçim "Megri, megri" Böl ve Yönet Kıyamet Erken Koptu Üretici Kazandı Bu Ne Biçim Sol Kime Propaganda Yapalım Boş Atıp Dolu Tutmak Allah Akıl Versin "AKP'lilerin İzmir'de işi yok. Burası Atatürkçü'lerin." Seçim Toto Biraz Da Gülelim Sonunda Oldu "Başbakan Erbakan, Şakadan" Siyasi Parti Mi, İşçi Bulma Kurumu Mu? Soğanın Cücüğü Kızılay AHLAKIN FAY HATTI: Müteahhitler Günah Keçisi Oldu "Yaşadığımız Tek Sorun Yağmacılık Değil Yalancılıktır" Muhalefet Nasıl Yapılır Rıfkı Nereye Kayboldu? Sokak Köpekleri Üzerinden Siyaset Tasarruf Etmeyi Öğrenelim Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Fethiye’de Nasıl Bir Siyasetçi İstiyoruz Asgari Ücret Efsanesi Anlayamadıklarım Oyun İçinde Oyun Aspirin Medyanın Gücü Bu Da Mı Gelecekti Başıma? Babadağ'ın Babası Göründüğün Gibi Ol, Olduğun Gibi Görün Tunç Soyer Neden Böyle Konuştu Tatil-i Eşgal Enflasyon Ayıp Ettin Osman Abi
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Fethiye Türk Gazetesi 5674.Sayı
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA