AW-11362371499
DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000

Akın Tezel
Akın Tezel
Giriş Tarihi : 07-05-2023 12:39

Sonunda Oldu

 

Serap Ülkü Özdemir, Serap Ülkü Medya A.Ş. patronu, sunucu, artist ajansı sahibi,reklamcı, Dijital Medya yayıncılar Derneği Başkanı, ev kadını, bir kız çocuk annesi ve başkaları; sıfatlarına bir yenisini de ekledi: Ak Parti Muğla Milletvekili aday adayı. Bundan sonrası engelli koşu; önce aday olacaksın. Aday olmak da önemli değil, seçilecek sırada olmalısın. Sonra seçileceksin. Seçildim, her şey bitti diye yan gelip yatarsan işte o zaman her şey tersine döner. Esas görev o zaman başlar, günde 24 saat yetmez olur. Bunu da başarırsan bir aferin alır, belki ikinci dönem de seçilirsin.

Öz geçmişinden öğrendiğimize göre 2006 yılından beri basın camiasının içindeymiş. Ben onu 2014 yerel seçimlerinde yakından tanımak fırsatı buldum. O tarihteki Ak Parti Fethiye belediye başkan adayı Muhsin Eryılmaz'ın mitinglerinde sunuculuk yapıyordu. Konuşması dikkatimi çekti. Hiç teklemeden konuşmakla birlikte sözleri anlamını kaybetmiyordu. Bazıları vardır, eline verilen kağıdı okur, bazıları ise ezbere konuşur ama dediğinden bir şey anlaşılmaz. Hem anlamlı hem de düzgün konuşanı bulmak pek kolay değildir.

Sonra bir ara CHP adayı Keramettin Yılmaz'ın miting programlarında da gördük onu. Aynı akıcı uslup orada da mevcut idi. Karşılıklı siyasi bazı konuları konuşuyoruz, bakıyorum siyasetin yabancısı değil. Kimisi vardır yandaşı olduğu siyasi partinin söylemlerin tekrarlamaktan başka bir şey yapmaz. Biraz derine inmesi gerektiğinde ise teklemeye başlar. Bu kız ise usta bir siyasetçi kimliği ile sorunları derinliğine yorumlayıp tartışmak becerisine sahip görünüyordu. Kendi kendime dedim ki bu kız bir gün siyasete atılır, bir yere mutlaka aday olur. Gün bugünmüş.

Serap Hanımın çok büyük bir kusuru var, o da başına büyük işler açıyor her zaman. Hiç yalan söylemeyi  bilmez. Doğruları adamın yüzüne karşı konuşuverir. Herkesi de kendisi gibi iyi niyetli zanneder. O da kendisine şu veya bu nedenle karşı olanlara kolaylık sağlar. Başlarlar ona karşı kolaylıkla tezgah kurmaya. Para konusunda da oldukça beceriksizdir. Dolandırıcılığı bilmediği için eli pek para tutmaz. Bol bol içtiği sigaradan başka aşırı harcamaları, aşırı lüks yaşantısı yoktur. Yine de borçtan kurtulamaz.

Bunu nereden anladım. Bundan altı yedi yıl önce artist ajanslığı yapıyordu. Fethiye yöresinde çekilen birkaç film için çevreden oyuncu topladı. Ben de iki filminde figüranlık yaptım. Akşam çekim bitti, eve dönüyoruz; muhasebecisi elinde bir tomar para ile yevmiyelerimizi dağıttı. Dur kardeşim! Sana hiç öğreten olmadı mı?  Çalıştırdığın adamın parası öyle hemen vermek yok. Adam şımarır sonra, hep para ister. Paranın değeri kalmaz. Biraz ağlatacaksın karşındakini parasını vermeden.

Bazıları siyaseti mevki, makam sahibi olmak için, bir kısmı ise para için yapar. Adamın kurulu bir işi vardır, arkasını sağlama almak için kendisine yakın bir siyasi partiye girer, başlar siyasete. Bizim kızın ise böyle bir düşüncesi yoktur. Zaten yaptığı işlerden pek para kazanmaz. Gelen para işleri döndürmeye zar zor yeter. O yaptığı her işi Allah rızası için yapar. Hiç yerinde durmaz. Ayda bir kere tüm Türkiye'yi elden geçirir. Bakarsınız bir gün Diyarbakır annelerinin yanında, bir gün depremzedelerle birlikte, bir gün Ankara'da Ak Parti ya da Mhp Genel  merkezinde görürsünüz onu. Devamlı birileriyle görüşür, bir takım toplantılara katılır. Ben kazara Fethiye'ye döndüğü zaman ona İngilizce olarak "Welcome to Fethiye" diye takılırım.

Serap Hanım çalışmaktan geri kalan zamanını çok sevdiği ailesine ayırır. Köyceğizde oturan yaşlı bir anası, kendisine her zaman anlayışla yaklaşan bir eşi ve on yaşlarında bir kızı dışında fazla yakını yoktur işleri yürüten. Hafta sonları çoğu kez anasının yanına gider, onun elini öper. Eşine ve kızına da çok bağlıdır. Güvenlik görevlisi olarak çalışan eşi Mustafa Bey onun aile hayatında olsun, iş hayatında olsun yardımcısıdır. Bir gün olsun bu hareketlilikten şikayetçi olmaz. Kızı da okula gidip gelir, ara sıra görebildiği annesinin eve dönmesini bekler.

Kusuru yok  mu bu kızcağızın? Tabii ki var. Açık sözlülüğünden olacak birisi kendisine bir yanlış yaptı mı başlar onun ismini vermeden şikayete. Ortaya yapılan bu şikayet kime karşıdır işin içyüzünü bilmeyen öğrenemez. Ha bir de önemli kusuru var, dediğimiz gibi çok sigara içiyor. Ama milletvekili seçilirse bu alışkanlığını bırakmak zorunda kalacak, yoksa Tayyip tutmaz onu mecliste.

NELER SÖYLENDİ?
@
Akın Tezel

Akın Tezel

DİĞER YAZILARI İran Cumhurbaşkanı Öldü Bir Zamanlar İlçenin Birinde Bir Komünist Başkan Vardı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün şöyle konuştu: Hangi Hastaneye Gitsek Bütün Kabahat Müfredatta Mı? 108 Yıllık Sınır Paramparça Toplu Çılgınlık Seçmen Yeni Seçilen Belediye Yöneticilerinden Ne Bekliyor Filimi Geriye Saralım Seçimleri Kim Kazandı ? Şimdi Ne Olacak ? Hüzünlü Gemi Behçet Saatcı'nın Yolu Açılıyor Vatandaş Yasalara Uymuyor, Biz de Yasaları Vatandaşa Uydururuz Fethiye Neden Fethiye Oldu? Muğla Seçimlerinin Sosyo Politiği Bugün Ne Yazsam Acaba? Bana Göre Hava Hoş İngiltere 3-Türkiye 0 Herkes Safını Belirlesin Fethiyeli Ak Parti Seçmeni Endişeli Aaa... Adama Bak, Dama Çıkmış Atlayacak Elektrik Direklerinin Dili Olsa Osman Abiyi Uğurlarken Newsweek Ne Diyor Ağır Ağır Çıkacaksın Bu Merdivenlerden Karamsarlık ve Yılgınlık Tosun Gibi Maşallah Seçim Mitingi Mi, Aday Tanıtım Toplantısı Mı? "Nedir bu Atatürk ilkeleri? Emperyalizmin Dini Yoktur Athena Bir Başkadır Fethiye'nin Sonbaharı Ortanın Solu Filistin İsrail Savaşı Nereye? Filistinde Neler Oluyor Rüzgâr Gibi Geçti İmama Kızıp Oruç Bozmak Küresel Isınma, Yanlışlar ve Doğrular Müşteri Kızıştırma Besmeleyi Unuttuk Milli Eğitim Faciası Ne Zaman Son Bulacak? Önce Kendimizi Eleştirelim Sesi Çıkmayan Siyasetçiler Rahat Bırakın Kızları Ne Kadar Da Sevinmiştik Türkiye Anadolu'dan Büyüktür (II) Türkiye Anadolu'ya Sığmayacak Kadar Büyüktür Villakondu Bizden Hatırlatması Kültürel Saldırı Altındayız Elbette Bir Bildiği Vardır Sıcaklarda Ne Yapmalıyız Sağlam Giren, Hasta Çıkar Örgüt Yöneticileri Nasıl Olmalı Örgüt Yöneticileri Nasıl Olmalı Gökkuşağı Cenazeyi Taşıyan Başka, Gömen Başka Karasinek mi, Sivrisinek mi? İsimler, İsimler, Yeni İsimler Cenazeyi Taşıyan Başka, Gömen Başka Karasinek mi, Sivrisinek mi? İsimler, İsimler, Yeni İsimler İsimler, İsimler, İsimler... Matematik Ne Diyor? Yüzde Elli İki Yetmez Bu Adamlara Devlet Teslim Edilmez Mozart'ın Kapı Gıcırtısı Konçertosu Okçular Tepesinde Ne Oldu Bu Seçim Farklı Seçim "Megri, megri" Böl ve Yönet Kıyamet Erken Koptu Üretici Kazandı Bu Ne Biçim Sol Kime Propaganda Yapalım Boş Atıp Dolu Tutmak Allah Akıl Versin "AKP'lilerin İzmir'de işi yok. Burası Atatürkçü'lerin." Seçim Toto Biraz Da Gülelim "Başbakan Erbakan, Şakadan" Siyasi Parti Mi, İşçi Bulma Kurumu Mu? Soğanın Cücüğü Kızılay AHLAKIN FAY HATTI: Müteahhitler Günah Keçisi Oldu "Yaşadığımız Tek Sorun Yağmacılık Değil Yalancılıktır" Muhalefet Nasıl Yapılır Rıfkı Nereye Kayboldu? Sokak Köpekleri Üzerinden Siyaset Tasarruf Etmeyi Öğrenelim Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Fethiye’de Nasıl Bir Siyasetçi İstiyoruz Asgari Ücret Efsanesi Anlayamadıklarım Oyun İçinde Oyun Aspirin Medyanın Gücü Bu Da Mı Gelecekti Başıma? Babadağ'ın Babası Göründüğün Gibi Ol, Olduğun Gibi Görün LGBTI'yi Konuşmak Yasakmış Tunç Soyer Neden Böyle Konuştu Tatil-i Eşgal Enflasyon Ayıp Ettin Osman Abi
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Fethiye Türk Gazetesi 5674.Sayı
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA