AW-11362371499
DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Akın Tezel
Akın Tezel
Giriş Tarihi : 04-09-2023 11:30

Rahat Bırakın Kızları

Önce 12 Dev Adam, sonra Filenin Sultanları; Türkiye hem basketbol, hem de voleybol sporunda oldukça yol aldı. 12 dev Adam diye isim koyduğumuz basketbol erkek milli takımımız bir sefer Avrupa ikincisi oldu, çoğu kez de son sekiz takım içinde yer aldı. Filenin Sultanları diye isim verdiğimiz kız voleybol takımımız iki kere Avrupa ikincisi oldu, çok kere son sekize girdi, dün de Avrupa şampiyonu oldu.  

Kızların bu başarısına milletçe sevindik, onları alkışladık, kim olduklarını, nereden geldiklerini, hangi siyasi görüşte olduklarını, nasıl bir yaşam tarzını benimsediklerini tartışmaksızın onları bağrımıza bastık. Ancak bu başarı bazılarının iştahını kabarttı, Filenin Sultanları üzerinden siyasi ve sosyal mesajlar vermeye başladılar. Önce birileri çıktı, "sultan" sözcüğü çağ dışı bir kurumu anımsatır, biz bunlara sultan demeyelim cumhuriyetin kızları diyelim diye önerdiler. Cumhuriyet dedikleri de kendi gündemlerindeki cumhuriyet, kendileri gibi yaşayan, kendileri gibi düşünen insanlardan oluşan bir sanal cumhuriyet.

Bizim kızlar "cumhuriyet kızları" olup çıktılar. Birileri onları tüm topluma örnek gösterdi. Bunda bir sıkıntı yok. Kızlar çalışmışlar, inanmışlar, uygun fırsatlar da geçmiş ellerine. Bunu doğru kullanmışlar, başarmışlar . Aferin onlara. Ama arkasından esas amaç ortaya çıktı. Bu kızların karşısına örtülü kızları çıkardılar, bir karşılaştırma yaptılar. "Bak onlar yapıyor, siz  örümcek gibi kıyıda köşede geziniyorsunuz" demeye getirdiler.  Örtülü kızlarımızın da bir kısım spor dallarında şampiyonluklar aldığını göz ardı ettiler.  

Ama esas fitne buradan sonra başladı. Hepsi ayrı ayrı bir değer olan kızların arasından iki tanesini bilinçli olarak öne çıkardılar. Bunlardan birsi Melissa Vargas isimi bir siyahi. Aslen Kübalı. Sporunu orada geliştirmiş. Malum Küba voleybol sporunda dünyanın önde gelen ülkelerinden. Orada ilerleme imkanı varken anlaşılan bizim kızımız kapitalist dünyanın sahte ışıklarına heves etmiş. Küba dışında bir ülke arayışına girmiş. Yolculuk Türkiye'de bitmiş. Türk vatandaşı olmuş. Tabi milli takıma da yazılmış. Süper oyuncu tamam ama biz dış ülkelerde şu veya bu nedenle spor yapamayan insanları alıp vatandaşlık verirsek kendi sporumuzu nasıl geliştireceğiz? Ben 50 li yıllardaki Fenerbahçe futbol takımının kadrosundaki isimleri sayabiliyorum bumdan altmış yıl sonra. Ama şimdiki kadroyu bir türlü ezberliyemiyorum. Yarısı Afrikalı, yarısı Brezilyalı. Türk futbolu nasıl gelişecek? Belki her takıma renk ve heyecan getirsin diye birkaç yabancı sporcu alırsın, ama omurgası da giderse o Türk takımı olmaktan çıkar.

Neyse bu başka bir konu. Şimdi bizimkiler Melissa kızı Türk kadınına örnek göstermişler. Dikkat edelim, sporcu demiyorum, Türk kadını diyorum. Biz daha lüks bir yaşantı için ülkesini terk eden Türk kadını istemiyoruz. Bu böyle biline.

Şİmdi gelelim bombaya. Takımda Ebrar Karakurt isimli bir oyuncu var. Hani şu saçlarını erkek gibi kesmiş, yetmiyormuş gibi mor renge boyamış kız. Kız diyorum, çünkü kız takımında oynuyor. Eşcinsel bir vatandaş. Kendisi de bunu saklamıyor. Bir ara kadın sevgilisi ile çarşaf çarşaf fotoğrafları çıkmıştı. Yeri gelmişken soralım, bir zamanlar birkaç bayan sporcu idrarlarında doping maddesi çıktığı için ceza almışlardı. Kızlar ağlayıp duruyorlar, vallaha biz doping yapmadık diye. Tavuklara çabuk büyümesi için bir hormon verilir. Bu hormon tavuğun etini yiyen insana da geçer. Kas yapıcı bir hormondur. Fazlası kadınlarda sakal çıkmasına, sesinin kalınlaşmasına neden olur. Aynen erkeklik hormonu özelliği gösterir. Belki bu kızlar da müsabaka öncesi bolca tavuk yediler, idrarları hormonlu çıktı olamaz mı? Şimdi bizim Ebrar'a böyle bir doping testi yapsalar da pozitif çıksa ne diyecekler "kardeş sen doping yapmışsın, cezalısın". Acaba?

Biz Ebrar'ı bu haliyle kabul ettik. Kabiliyetli bir sporcu, özel yaşamı da onun olsun dedik, karışmadık. Ama birileri onu takımın içinden cımbızla tutup çıkardı. Arkadaş takımın tanıtım yüzü oluverdi. Özelliği ne, takımda başka oyuncu yok mu. Neden hep onu ön plana çıkarıyorsunuz? LGBT lobisinin önüne çok güzel bir fırsat çıkmış. Bu vatandaşın durumundan yararlanarak kendi propagandalarını yapacaklar, biz de varız diyecekler. Bizim Ebrar'ın da anlaşılan medyatik olmak hoşuna gitti, bu duruma hiç ses çıkarmadı. Akıllı birisi olsaydı "Takımda başka arkadaşlar da var, biraz onları da gösterin ön planda" derdi.

Ebrar bununla da kalmadı, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla Padişah Abdülhamid'e hakaret eden sözcükler kullandı. Büyük bir olasılıkla bu tezgah da başkaları tarafından örgütlendi. Çünkü Ebrar böyle işlere girecek birisi değil görünüşte. Ama hedef yerini bulmuştu. Milli takımla Abdülhamit düşmanlığı bir arada anılır olmuştu. Bundan iyi propaganda mı olur. Tepkiler gelince arkadaş bir dönüş yaptı "Aslında benim Abdülhamit isimli bir takipçim var, bana ileri geri konuşmuştu, ben de ona cevap verdim" dedi.

Buradan söylüyoruz, milli takımdan elinizi çekin. Onu bölücü, yıkıcı siyasetlerinizin aracı yapmayın. Yazık olur bu çocuklara, hem de size.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Akın Tezel

Akın Tezel

DİĞER YAZILARI Newsweek Ne Diyor Ağır Ağır Çıkacaksın Bu Merdivenlerden Karamsarlık ve Yılgınlık Tosun Gibi Maşallah Seçim Mitingi Mi, Aday Tanıtım Toplantısı Mı? "Nedir bu Atatürk ilkeleri? Emperyalizmin Dini Yoktur Athena Bir Başkadır Fethiye'nin Sonbaharı Ortanın Solu Filistin İsrail Savaşı Nereye? Filistinde Neler Oluyor Rüzgâr Gibi Geçti İmama Kızıp Oruç Bozmak Küresel Isınma, Yanlışlar ve Doğrular Müşteri Kızıştırma Besmeleyi Unuttuk Milli Eğitim Faciası Ne Zaman Son Bulacak? Önce Kendimizi Eleştirelim Sesi Çıkmayan Siyasetçiler Ne Kadar Da Sevinmiştik Türkiye Anadolu'dan Büyüktür (II) Türkiye Anadolu'ya Sığmayacak Kadar Büyüktür Villakondu Bizden Hatırlatması Kültürel Saldırı Altındayız Elbette Bir Bildiği Vardır Sıcaklarda Ne Yapmalıyız Sağlam Giren, Hasta Çıkar Örgüt Yöneticileri Nasıl Olmalı Örgüt Yöneticileri Nasıl Olmalı Gökkuşağı Cenazeyi Taşıyan Başka, Gömen Başka Karasinek mi, Sivrisinek mi? İsimler, İsimler, Yeni İsimler Cenazeyi Taşıyan Başka, Gömen Başka Karasinek mi, Sivrisinek mi? İsimler, İsimler, Yeni İsimler İsimler, İsimler, İsimler... Matematik Ne Diyor? Yüzde Elli İki Yetmez Bu Adamlara Devlet Teslim Edilmez Mozart'ın Kapı Gıcırtısı Konçertosu Okçular Tepesinde Ne Oldu Bu Seçim Farklı Seçim "Megri, megri" Böl ve Yönet Kıyamet Erken Koptu Üretici Kazandı Bu Ne Biçim Sol Kime Propaganda Yapalım Boş Atıp Dolu Tutmak Allah Akıl Versin "AKP'lilerin İzmir'de işi yok. Burası Atatürkçü'lerin." Seçim Toto Biraz Da Gülelim Sonunda Oldu "Başbakan Erbakan, Şakadan" Siyasi Parti Mi, İşçi Bulma Kurumu Mu? Soğanın Cücüğü Kızılay AHLAKIN FAY HATTI: Müteahhitler Günah Keçisi Oldu "Yaşadığımız Tek Sorun Yağmacılık Değil Yalancılıktır" Muhalefet Nasıl Yapılır Rıfkı Nereye Kayboldu? Sokak Köpekleri Üzerinden Siyaset Tasarruf Etmeyi Öğrenelim Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Fethiye’de Nasıl Bir Siyasetçi İstiyoruz Asgari Ücret Efsanesi Anlayamadıklarım Oyun İçinde Oyun Aspirin Medyanın Gücü Bu Da Mı Gelecekti Başıma? Babadağ'ın Babası Göründüğün Gibi Ol, Olduğun Gibi Görün LGBTI'yi Konuşmak Yasakmış Tunç Soyer Neden Böyle Konuştu Tatil-i Eşgal Enflasyon Ayıp Ettin Osman Abi
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA