GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2024 11:31   Güncelleme : 16-05-2024 12:01

MUĞLA-DENİZLİ-MARMARİS (KÖTEKLİ) KAVŞAĞI ÇALIŞMALARI'NDA SON DURUM

MUĞLA-DENİZLİ-MARMARİS (KÖTEKLİ) KAVŞAĞI ÇALIŞMALARI'NDA SON DURUM

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz Ulaştırma Ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman BOYRAZ ile TBMM’de görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede; özellikle turizm sezonunda önemli bir sorun olan “Muğla-Denizli-Marmaris Farklı Seviyeli Kavşak” yapım işi ele alındı.

Milletvekilleri Mete ve Otgöz; daha önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir URALOĞLU ile görüşmüş ve kavşak projesinin ihale süreci tamamlanarak yer teslimi yapılmıştı.Konuyla ilgili yazılı  açıklama yapan milletvekilleri şunları ifade ettiler.

Kavşak çalışması başlanarak fore kazık çakma işlemleri halen devam etmektedir. Bununla birlikte inşaat alanındaki bir kısım arazinin kamulaştırma çalışmalarının hukuki süreci devam etmektedir.

Muğla-Denizli yol ihalesi kapsamında yapımı devam eden kavşak çalışmasına yaz sezonuna girilmesi ve artan trafik yoğunluğu nedeni ile kontrollü olarak devam edilmekte olup bu dönemde çalışmalar Muğla-Kale yolunda ağırlıklı olarak devam edecektir.

Turizm sezonunun bitimi ile Ekim-Kasım aylarından itibaren ana arter kapatılarak trafik yan yollara yönlendirilecek ve kavşak inşaatı hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

Bir kısım sosyal medyada kavşak düzenlemesi iptal edildi, çalışmalar durduruldu şeklindeki algı operasyonları gerçeği yansıtmamaktadır.

Seydikemer-Kalkan, Seydikemer-Söğüt bölünmüş yol çalışması ve Karabel Tüneli İnşaatı da planlandığı gibi devam etmektedir.

Marmaris Körfezinin temizlik çalışmaları devam ediyor…

Marmaris İçmeler’e gelen Ulaştırma Bakanlığı’na ait deniz dibi tarama gemisi ile çamur nakil gemisi ilk etapta Fethiye’de bulunan atık döküm sahasına 3 sefer yaparak tarama işlemi gerçekleştirmiştir.

Her bir seferin 11 saati bulması nedeniyle Marmaris açıklarında yeni bir döküm sahası belirlenmesine yönelik olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi  ve  ilgili Bakanlık çalışmalara başlamıştır. Bu esnada DSİ aracılığı ile karadan denize tarama faaliyeti gerçekleştirilerek,  orman yangınları sonucu denize taşınan yaklaşık 10.000 tonluk balçık denizden alınarak depolama alanına alınmıştır.

Turizm sezonunun bitmesi ile birlikte tarama gemilerimiz tekrar Marmaris İçmeler’e gelecek olup hem karadan hem de denizden temizlik işleri devam edecektir.

Biz doğaya, çevreye saygılı bir partiyiz. Bu bilinçle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın öncülüğünde ve kıymetli destekleri ile turizmi, denizi, kumu, güneşi, doğası, tarihi, kültürü, tarımı ve ekonomisi ile daha yaşanabilir bir Muğla’yı hep beraber inşa edeceğiz.

Elif OturakçıElif Oturakçı