FETHİYE
Giriş Tarihi : 14-06-2024 12:41   Güncelleme : 14-06-2024 13:44

ESAT BAKIRCI" FETHİYESPOR KULÜBÜ OLARAK YENİ BİR YAPILANMA SÜRECİNE GİRECEĞİZ."

Fethiyespor Kulüp Başkanı Esat Bakırcı, Fethiyespor Kulübünde basın mensuparıyla bir araya geldi.

ESAT BAKIRCI

Bakırcı, basın mensuparı ile gerçekleştirdiği toplantıda şunları kaydetti;

Değerli FethiyeSpor camiası, günümüz koşulları göz önünde bulundurularak bir futbol kulübü idare etmek artık daha da zorlaşmıştır.Her sezon başı oluşturulan bütçeler,yapılan transferler,kaynak bulma arayışları ile geçen zamanlar ve sezon bitimiyle birlikte sezonun borçlarını ödemeyle ilgili girişimler ve bunun gibi süreçler hep bu şekilde devam etmektedir.

Biz FethiyeSpor'da göreve geldiğimiz günden itibaren dönemin borçları,geçmiş yılların vergi,sgk ve bunun gibi ödemelerini yaptık,yapmaya devam ediyoruz.Bu süreçte Belediye Başkanımız Sayın Alim Karaca'nın büyük desteklerini gördük ve göremeye devam ediyoruz.Ayrıca Esnaf Hastanemizin altyapımıza çok güçlü destekleri devam etmektedir.Şuanda proje aşamasında olan semt sahaları ve antreman sahalarının bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz. Bu konuda tüm Fethiye olarak çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu büyük futbol endüstrisinin içerisinde sadecde alarak ve satarak  bu hayatı sürdüremezsiniz. Biz şu anda sadece alıyoruz ; oyunu satış gelirimiz de yok. Bu yüzden mutlaka yetiştirmek zorundasınız. Çünkü futbol dibi delik bir çuval gibi ne kadar çok para harcarsanız bile hep öğütür;seneye başka para kaynağı bulmanız gerekmektedir. Bunun için yetiştirmek çok büyük önem arz etmektedir. Alarak ve satarak başarılı olmak bir kulübü bir yere kadar idare edebilir. Ama yetiştirerek var olmanız bu işin daha sağlam temeller üzerine oturmasını sağlar.

YENİ BİR YAPILANMA SÜRECİNE GİRECEĞİZ

Bizler Fethiyespor kukübü olarak yeni bir yapılanma sürecine gireceğiz . Saha içerisinde başarıyı kovalarken mutlaka Türk futboluna yeni ve genç isimleri de kazandıracağız.Kesinlikle takımımızın yaş ortalamasını düşürüp daha fazla isteyeyen başarıya aç oyuncu sayısını arttıracağız.Bunları gerçekleştirirken kesinlikle saha içi başarıyı da ön plana alarak hareket edeceğiz.

Fethiyespor hiçbir zaman hedefsiz olmaz,Fethiyesporun her zaman bir hedefi vardır.Bu sezon bu söylediğimiz hususlar doğrultusunda hareket edip,hedeflediğimiz noktaya ulaşmaya çalışacağız. Bir kulübün hedeflerine ulaşabilmesi için kısa, orta ve uzun vadeli planlamaları vardır.Bunlar içerisinde en önemlisi istikrardır. BİR kulüpte Yönetim istikrarı ,teknik adam istikrarı,kadro yapısının istikrarı o kulübü mutlaka hedefe ulaştırır.Bizlerde kısa vadede sağlıklı,yaş ortalamasının daha düşük ve başarıya aç oyuncu sayısının fazla olduğu bir takım yapısını oluşturacağız.Orta vadede kesinlikle bütçem,z,z doğru planlmayla hiçbir ekonomik sıkıntı yaşamayan bir Fethiyee Spor ortaya çıkaracağız .

Bu süreçte yarışmacı bit takım hüviyetinde bürünüp üst ligi yakalayacğız.Uzun vadede ise Fethiye Spor olarak yakalayacağımız üst ligde yani PTT 1. Ligde kendi kaynaklarıyla yaşayan ve o ligin istikrarlı takımı olarak hareket edecek bir yapıya bürüneceğiz.

YOLA TEKNİK DİREKTÖR SELAHADDİN DİNÇEL İLE DEVAM

Ayrıca bu yolda kendisine inanıp, güvendiğimiz Fethiyespor camiasını ve Fethiyespor kulübünü evi gibi gören Teknik Direktörümüz Selahaddin Dinçel’in var olan sözleşmesini 31/05/2028 yılına kadar uzatıyoruz ve kendisi ile 4 sezon daha birlikte olduğumuzu değerli komuoyunun bilgilerine sunuyoruz.

Başarı kriterlerinin en önemli ayaklarından olan Teknik Adam istikrarını da bu şekilde hayata geçirmiş oluyoruz.

Fethiyespor Türk futbolunda çok fazla olmayan kararlı bir yapılanma sürecinin içerisine girmiştir ve yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Camiamıza hayrılı uğurlu olsun.

Elif OturakçıElif Oturakçı