DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Zehra Atçı
Zehra Atçı
Giriş Tarihi : 12-03-2020 14:57

ÇARESİZLİK İKİLEMİNDE AKUT OLAN ACILAR

 

Hiçbir şeyi farkedip anlamlandıramadığımız o zamanlarda, etrafta olup biten her şey toz pembe ve oyun gibidir bizim için. Bazen bu pembelik, masumluk kaybolur, yerini renksiz, görünmez ama boğucu bir sis bulutu kaplar. Hayatımızın o dönemini, hatırlamak istemeyeceklerimizi istemsizce saklayıp depo ettiğimiz o dolaba kaldırırız. 

   

Kendinden bir parça olanı ya da kendi "parçanı", varlığına sebep olduğunu ya da senin varolmana sebep olanı sahiplenirsin. Korursun. Tüm sevgini, şevkatini, saygını gösterirsin. Gurur duyar, şükredersin.
   

Kendinden bir parça olmayanı ya da sana ait olmayanı ise reddetmek kolaydır.Elinin tersiyle itmek,dönüp tekrar bakmamak,tekrar düşünmemek,umursamamak,o şey için üzülmemek, kolaydır.

Peki ya şuan içinde bulunduğun nokta sana bu iki yolu aynı anda sunuyor ve karar vermeni istiyorsa? Ya da karar verememen ve sıkışıp kalmanı isteyen bir şeyler dolanmışsa paçana?

Varlığına şükrettiğin şey, her gününü kabusa çeviren şey ise? Tekrar düşünmek istemediğin şey, çaresizliğinde, tam da o anda tekrar dönüp baktığın şey ise? Korumak istediğin sana zarar veriyorsa?Şevkata açken nefret görüyorsan?
Gurur duymak isterken utancı yaşıyorsan?
Ve tüm bunlara sebep olan şey aynı şey ise ve bu şey de tekrar gelmeyecekse?..

   

Öyle bir noktaya gelmişsindir ki, dönüp baktığında geri gelmeyecek şeylerin bedeninde ve ruhunda bıraktığı derin izlere sarılıp avunurken bulursun kendini.
Geride kalanlarla avunurken, diğer yandan güçlü kalmaya çalışıp, geriye gelmeyecek olan şeyin yarım bıraktığı her şeyi devam ettirmeye çalışırken görürsün kendini. 
   

Koca bir dağa sırtını yaslamışsındır. Ayaklarının altında, bir ayak boyu kadar bir çıkıntının üstünde hareketsiz duruyorsundur. Ne önünde duran uçuruma atlayabilirsin ne de o uçuruma düşmemek için dönüp dağa tırmanabilirsin.
 

Öyle bir noktadasındır ki;
buz gibi sert ve soğuk kayalara sırtını yaslayıp, hiç hareket edemeden, önündeki uçurumu izlemekten başka çaren yoktur.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA