MUĞLA
Giriş Tarihi : 11-02-2023 16:29

Damla öğretmen, eşi ve çocukları yan yana defnedildi

Damla öğretmen, eşi ve çocukları yan yana defnedildi"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşamını yitiren öğretmen Damla Çin Yörü, eşi İsmail ve çocukları Tarık ile Asya’nın cenazesi, Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde toprağa verildi.
Adıyaman'ın Samsat ilçesindeki Safvan Bin Muattal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde görevli matematik öğretmeni Damla Çin Yörü (33) eşi İsmail Yörü (32) ve çocukları Tarık (3) ve Asya (2) depremde evlerinin enkazında kaldı.
Depremin ardından arama kurtarma ekiplerince enkazdan çiftin ve çocuklarının cansız bedenleri çıkarıldı. 
Öğretmen Yörü, eşi ve çocuklarının cenazesi yakınları tarafından önce Yatağan ilçesindeki evine getirilerek helallik alındı.
Yeni Mahalle Camisinde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından cenazeler, Kavaklıdere ilçesi Menteşe mahallesinde defnedildi.
İl Müftüsü Yaşar Çapçı’nın kıldırdığı cenaze namazına Muğla Valisi Orhan Tavlı, Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, çiftin ailesi, yakınları, arkadaşları ile siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

AdminAdmin