MUĞLA
Giriş Tarihi : 19-06-2024 15:58

Büyükşehir, Bodrum’un İçme Suyu Hatlarını Değiştiriyor

Bodrum Akyarlar Mahallesinde bulunan içme suyu hattında arıza meydana geldi. Sabah 07:00 dolaylarında meydana gelen arızaya ekipler anında müdahale ederken çalışmalar aralıksız devam ediyor. Ayrıca Başkan Aras’ın geçtiğimiz ay arıza meydana gelen hattın değiştirilmesi talimatını verdiği ve turizm sezonunun ardından boruların değiştirileceği öğrenildi

Büyükşehir, Bodrum’un İçme Suyu Hatlarını Değiştiriyor

Bodrum Akyarlar Mahallesinde bulunan Güney isale hattında arıza meydana geldi. Bayramın 4’üncü günü yaşanan arızaya MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından anında müdahale edildi.

Arıza nedeniyle Turgutreis Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan yerleşim yerlerinde su kesintisi yaşandı.

Ekipler arızaya 10 personel 3 iş makinesi ile müdahale ederken çalışmanın kısa sürede tamamlanması için çalışılıyor.

Ahmet Aras Hattın Değiştirilmesi Talimatını Vermişti

Bodrum’da 16 ila 20 bar basınca dayanıklı olarak seçilmesi gereken içme suyu hatlarının daha düşük basınç gurubu tercih edilerek yapıldığı belirlendi. MUSKİ tarafından bu hataların tespit edilmesi üzerine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından hatların değiştirilmesi talimatı verildiği öğrenildi. MUSKİ tarafından hatların değişimi ve basınç düzenlemeleri için proje hazırlandığı turizm sezonu nedeniyle çalışmaların başlatılamadığı ancak Eylül ayı itibariyle gereken işlemlerin yapılacağı beliritlidi.

Bodrum’da ki Dayanaksız Hatları Değiştiriyoruz

Konu hakkında açıklama yapan MUSKİ Plan ve Proje Daire Başkanı Cem Yaşar, Bodrum’da sürekli arızaların yaşandığı CTP tipi boruları değiştireceklerini söyledi. Yaşar Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın bu konu üzerinde hassasiyetler durduğunu vurgularken, “Güney isale hattında sabah saatlerinde arıza meydana geldi. Arızadan 15 dakika sonra hepimiz buradaydık. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Akşam 7-8 dolaylarında tamirat çalışmalarımızı tamamlarız. Tabi bu hat CTP hatlar çok sağlıklı olmadığı için tüm bu hatların yenilemesine başlayacağız. Ahmet Başkanımız bu hatların yenilenmesi konusunda bizlere talimat verdi. Bizlerde turizm sezonunun ardından bu hatları yenileyerek arızaları ortadan kaldıracağız” dedi.

 

Elif OturakçıElif Oturakçı