BODRUM
Giriş Tarihi : 22-08-2023 15:13   Güncelleme : 22-08-2023 15:21

Bodrum'da Yeşil Mandalina Hasadı Başladı

Bodrum'da Yeşil Mandalina Hasadı Başladı

Bodrum'da Yeşil Mandalina Hasadı Başladı

Yeşil Bodrum Mandalin’in kullanım alanlarını geliştirmek ve işletmelerin Bodrum’a özgü coğrafi işaretli mandalini kullanmalarını sağlamak amacıyla Bodrum Mandalin Hareketi önderliğinde özel bir etkinlik düzenlendi.

 

 

Mandalin bahçesinde düzenlenen etkinlikte “Bodrum’un Yeşili” kokteyli tanıtılırken, kokteyl katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

 

 

Bodrum Mandalin Hareketi kolaylaştırıcısı Erman Aras, Zümrüt Yezdani, Bodrum Belediyesi’ni temsilen Emel Çakaloğlu, Tolga Balıkçı, Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürü Durmuş Çakır’ın birer konuşma gerçekleştirdiği etkinlikte Yeşil Bodrum Mandalini’nin kullanımının önemine vurgu yapılırken, Bodrum başta olmak üzere ülke çapında tüm işletmelere Yeşil Bodrum Mandalini kullanımı çağrısında bulunuldu.

 

 

Yeşil Bodrum Mandalini hasatının başlamasıyla, coğrafi işaretli Bodrum Mandalini’nin geniş kitlelere ulaşması ve bilinirliğinin artması için gönüllü olarak çalışmalarını sürdüren Bodrum Mandalin Hareketi tarafından, özel bir koku ve aromaya sahip olan Yeşil Bodrum Mandalini’nin Bodrum’daki ve Bodrum dışındaki işletmelerin hasat dönemi boyunca tazesiyle ve sonrasında saklanmış haliyle alkollü alkolsüz içeceklerde kullanılmasının mandalin ağaçlarının geleceği için çok önemli olduğu belirtildi.

 

 

Muğla İl Tarım Orman Müdürlüğü'nün sosyal medya paylaşımında, "Bodrum'da yeşil hasat günleri başladı. Mis kokulu yeşil mandalinalar, dalında alıcısını bekliyor. Muğla coğrafyasının yeşil örtüsünü koruyabilmek adına üreten, ürünlerini katma değere dönüştüren ve emek veren tüm üreticilerimizin ellerine, yüreklerine sağlık." ifadeleri kullanıldı.

 

AdminAdmin