ORTACA
Giriş Tarihi : 23-03-2023 11:20

YAŞLILAR HAFTASI ZİYARETİ VE YALNIZ DEĞİLSİNİZ PROJESİ

YAŞLILAR HAFTASI ZİYARETİ VE YALNIZ DEĞİLSİNİZ PROJESİ

YAŞLILAR HAFTASI ZİYARETİ VE YALNIZ DEĞİLSİNİZ PROJESİ

Her yıl Mart ayının 18 ile 24. günleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeni ile Ortaca Kaymakamı Meral Uçar ve Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Yaşlı vatandaşlar ile tek tek ilgilenen Kaymakam ve Belediye Başkanı, onların sorunlarını dinledi, sağlık durumları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

 

Ayrıca ortaca, Kaymakamlığı ve Ortaca Belediye Başkanlığınca ortaklaşa yürütülen “Yaşlı ve Engelliler İçin YALNIZ DEĞİLSİNİZ Yemek Projesi” hayata geçirildi. Proje ile ilçede kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlar ile engelli vatandaşlara evlerinde 12 ay boyunca öğle ve akşam yemeği verilmeye başlandı.

 

Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “Sevgi ve saygıyı en çok hak eden, gölgesinde yetiştiğimiz çınarlarımız olan Yaşlılarımızdır. Kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da bizim için o kadar önemlidir. Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır. Onların toplumla bütünleşmelerini ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamak, ömrünün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş bu insanlara, şükran ifadesi olacaktır.” dedi.

AdminAdmin