EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-10-2022 09:49

Siyah Güller Şehri Halfeti'yi Geziyorum'’ Projesi Kapsamında Çameli’li Öğrencilerimiz Halfeti’yi Ziyaret Etti.

İLK DEFA UÇAĞA BİNEN ÖĞRENCİLERİN HALFETİ HEYECANI

Siyah Güller Şehri Halfeti'yi Geziyorum'’ Projesi Kapsamında Çameli’li Öğrencilerimiz Halfeti’yi Ziyaret Etti.

 

Denizli Valisi Sn.Ali Fuat Atik ‘in destekleri hayata geçirilen 'Siyah Güller Şehri Halfeti'yi Geziyorum Projesinde Çameli Kaymakamı Sn Kübra Eroğlu önderliğinde Çameli Belediyemizin Desteklediği Doğa ve Turizm Gezisi Düzenlendi. Çameli Kaymakamımız Sn.Kübra Eroğlu ,Çameli Belediye Başkanımız Sn.Cengiz Arslan ve Çameli’li Öğrenciler ve Rehber Öğretmenler Halfeti’yi Gezdi.

İLK DEFA UÇAĞA BİNEN ÖĞRENCİLERİN HALFETİ HEYECANI

Uçağa ilk kez binecek olmanın ve Halfeti’ye ilk kez gidecek olmanın heyecanını yaşayan öğrencilerin Heyecanları görülmeye değerdi Gezi boyunca görevli rehberler tarafından bilgilendirilen gençlere, bölgenin tarihi mirası hakkında bilgiler Halfeti Belediyesinin ulaşım desteği sağladığı etkinlikte, öğrenciler ilk defa 12 Bin Yıllık Göbeklitepe'yi görmenin sevincini yaşadı.

GÖBEKLİTEPE VE ESKİ HALFETİ GEZİLDİ

Düzenlenen gezide öğrenciler ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görme fırsatı buldu. Gezi turunda Halfeti’de doğa yürüyüşü yaparak doğal güzellikleri keşfeden öğrenciler,Bakırcılar Çarşısı ,Balıklı göl ,Halepli Bahçe Mozaik Müzesi, Şanlıurfa Müzesi gezisi , Tekne turu ile de sular altında kalan Eski Savaşan mahallesindeki bulunan Halfeti’nin simgesi Batık Minare'yi Eski Halfeti’de bulunan Karagül serasını ve Aile Destek Merkezinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi

SULARIN ALTINDAKİ GÜZELLİK: HALFETİ

Çameli Kaymakamımız Sn.Kübra Eroğlu ,Çameli Belediye Başkanımız Sn.Cengiz Arslan Çameli ‘li Öğrencileri ve Öğretmenler Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak ‘ın düzenlediği yemek programına katıldı ardından Halfeti Kaymakamı Zikrullah Erdoğan’a ziyaret gerçekleştirildi Proje Hakkında memnuniyetini dile getiren Halfeti Kaymakamı Sn. Zikrullah Erdoğan İlçenin doğası, yaşamı ve Tarihi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Çameli Kaymakamı Sayın Kübra Eroğlu Bu projenin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Denizli Valimiz Sn. Ali Fuat Atike ve ayrıca projesinin her safhasında bize yardımcı olan ve sorunsuz bir gezi geçirmemizi sağlayan Gaziantep Valimiz Sn. Davut Gül’e ,Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız sn. Fatma Şahin’e ,Halfeti Belediye Başkanı Sn. Şeref Albayrak ve Halfeti Kaymakam sn. Zikrullah Erdoğan’a, ilgi Alaka ve Misafirberliklerinden dolayı teşekkür etti.

 

AdminAdmin