SEYDİKEMER
Giriş Tarihi : 26-10-2022 13:48

Seydikemer, 29 Ekim coşkusunu Zara'yla yaşayacak

Seydikemer 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

Seydikemer, 29 Ekim coşkusunu Zara'yla yaşayacak

 

 

Seydikemer 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99’uncu yıldönümü tüm ülkemizde olduğu gibi Seydikemer’de de coşkuyla kutlanacak. Seydikemer Belediyesi, her yıl milletçe, coşkuyla, onurla ve büyük bir sevinçle kutlanan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı ünlü sanatçı Zara’nın vereceği konser ile kutlayacak.

 

Türk Halk Müziği ses sanatçısı Zara, 28 Ekim Cuma günü Seydikemer’de konser verecek. Ücretsiz olarak gerçekleşecek konser Seydikemer Belediye Hizmet Binası önünde saat 20.30’da başlayacak. Konserde ilk olarak Sevtuğ Kasapbaşoğlu sahne alacak. Ardından sevilen sanatçı Zara, birbirinden güzel türküleri Seydikemer’de seslendirecek.

 

CUMHURİYET KOŞUSU DÜZENLENECEK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında “Seydikemer Kaymakamlığı Cumhuriyet Yol Koşusu” düzenlenecek. 27 Ekim Perşembe günü düzenlenecek Cumhuriyet Yol Koşusu saat 10.00’da Seydikemer Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yakınında başlayacak. Sağlıklı yaşam bilinci oluşturmak, sportif alanlarda becerileri olan öğrencilere fırsat yaratmak, sosyal ortam oluşturmak ve Türk sporuna kazandırmak amacıyla düzenlenen Cumhuriyet Yol Koşusu, Seydikemer Kapalı Spor Salonu önünde son bulacak.

 

MİLLETÇE CUMHURİYET COŞKUSUNU KUTLAYACAĞIZ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı'ndan sonra 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Milletçe her sene büyük bir coşku ve onurla kutladığımız Cumhuriyetimizin 99’uncusu senesini yine aynı duygularla kutlayacağız. Seydikemer’imizde cumhuriyetimizin 99’uncu yıldönümü coşkusunu doyasıya yaşamak için düzenlediğimiz halk konserinde sevilen sanatçı Zara sahne alacak.  28 Ekim Cuma günü saat 20:30 Seydikemer Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleşecek olan ücretsiz Zara konserine tüm halkımız davetlidir” dedi.

 

AdminAdmin