FETHİYE
Giriş Tarihi : 18-06-2024 12:55

Ölüdeniz’de Kilometrelerce Kuyruk Oluştu

Ölüdeniz’de Kilometrelerce Kuyruk Oluştu


Kurban Bayramı  tatilini  Fethiye’de geçirmek üzere tatile gelen yerli ve yabancı turistler, Dünyaca ünlü Ölüdeniz plajına ulaşabilmek için araçlarıyla kilometrelerce uzun kuyruk oluşturdu. Ölüdeniz Mahallesinde her yıl bu aylarda trafik sorununun boy gösterdiğini belirten Ölüdeniz esnafı, “Her yıl Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında Ölüdeniz’de trafik yoğunluğunu yaşıyoruz. Trafiği rahatlatmak için  yetkililer bir an önce çözüm yaratmalı” ifadelerinde bulundular.
Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili için Fethiye’ye akın eden tatilciler, Ölüdeniz Mahallesi’ne giden yolda yaklaşık 5 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu. Trafikte aksamaların önüne geçmek için jandarma ekipleri yolda ve bazı kavşaklarda görev yaptı. Belcekız ve Kumburnu plajlarına gitmek isteyen bazı tatilciler, uzun araç kuyruklarından dolayı araçlarını park edip sahile yürüyerek ulaşmayı tercih etti. Her iki plajda çok sayıda yerli ve yabancı turist deniz, kum ve güneşin tadını çıkardı.
Türkiye’nin en gözde tatil merkezi olan Fethiye Ölüdeniz’e 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde  yerli ve yabancı turist akını yaşandı.Ölüdeniz bölgesinde turistik tesisler yüzde yüze varan doluluk yaşarken,  Ölüdeniz’in en büyük sorunları arasında yer alan trafik sorunu tatilcilere adeta eziyet oluyor.  Fethiye Ölüdeniz karayolunda  geçtiğimiz yıllarda yaşanan trafik yoğunluğu bu yılda artarak devam ediyor. Trafiğin kilitlendiği noktalarda Jandarma Trafik Ekipleri zaman zaman uygulama yaparak yolların açılımını sağlıyor.Fethiye Otelciler Birliği (FODER) Başkanı Bülent Uysal, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla birlikte bölgeye ciddi bir misafir akımı başladığını belirtti. Bu durumun otelcileri memnun ettiğini ifade eden Uysal, “Bölgemizdeki tesisler her bütçeye uygun. 5, 4 ve 3 yıldızlı oteller ve pansiyonlarımız mevcut. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerli misafirlerimiz bölgemize akın ediyor. Bu yoğunluk nedeniyle trafik sorunları yaşanıyor. Şehir içi ve Ölüdeniz bölgemizde ciddi bir yoğunluk var” dedi.
Yüzde 100 Doluluk Oranı
Uysal, büyük tesislerin birçoğunun yüzde 100 doluluğa ulaştığını, ancak bazı otellerde hâlâ boş odaların bulunduğunu belirtti. Şehir dışından gelen misafirlere internet üzerinden araştırarak rezervasyon yapmalarını tavsiye eden Uysal, “Sezon başlamadan beklentimiz daha fazla yabancı misafirdi. Mayıs ayında geçen seneye göre yüzde 5 artış oldu. Haziran ayının bayrama denk gelmesiyle yoğun bir dönem geçiriyoruz. 15 Temmuz’a kadar bölgemizde ciddi bir doluluk var, fakat 15 Temmuz’dan sonra boşluklar mevcut” şeklinde konuştu.
Lütfen Trafik Kurallarına Uysunlar
Uysal, tatilcilere dönüş yolunda trafik kurallarına uymaları ve yorgun yola çıkmamaları konusunda uyarıda bulunarak, “Hem bölgemize misafir olarak gelen hem de Fethiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyoruz. En büyük ricamız, lütfen trafik kurallarına uysunlar ve yorgun yola çıkmasınlar. Herhangi bir can kaybı yaşanmasın” dedi.

AdminAdmin