MUĞLA
Giriş Tarihi : 20-11-2022 18:26

MUĞLA’DA 14 BİN GENÇ YURTLARA YERLEŞTİRİLDİ…

MUĞLA’DA 14 BİN GENÇ YURTLARA YERLEŞTİRİLDİ…

MUĞLA’DA 14 BİN GENÇ YURTLARA YERLEŞTİRİLDİ…

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, il genelinde 14 bin gencin KYK yurtlarına yerleştirildiği bildirdi.
Milletvekili Gökcan, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı ve AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk ile geçen aylarda hizmete giren KYK yurdunu ziyaret etti.
Öğrencileri dinleyen Gökcan, kaldıkları odaları inceledi.
Gökcan, öğrencilerin yemek, internet gibi ihtiyaçlarının yurt yönetimi tarafından karşılandığını memnuniyetle öğrendiklerini belirterek, "Yeni açılan yurtlarla kapasitesi 2 bine ulaşan Fethiye’deki kız ve erkek öğrenci yurtlarına başvuran kardeşlerimizin tamamı yurtlara yerleştirildi. Ayrıca Seydikemer gibi yakın ilçelerden başvuran öğrenciler misafir öğrenci olarak yurda alındı." dedi.
Muğla genelinde 14 bin öğrencinin KYK yurtlarına yerleştirildiğini ve açıkta kalan bir öğrenci dahi olmadığını paylaşmanın gururunu yaşadıklarını anlatan Gökcan, "Bu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu’na, Muğla Valimiz Orhan Tavlı’ya, ilçe kaymakamlarımıza ve Gençlik ve Spor Müdürümüz Kazım Açıkbaş ve ekibine öğrenci kardeşlerimiz adına teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin