MİLAS
Giriş Tarihi : 27-04-2023 12:07

MİTSO Üyelerine Ücretsiz Ustalık Belgesi Verilecek

Milas Mesleki Eğitim Merkezi ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile protokol imzalandı. Protokol kapsamında MİTSO üyelerine ücretsiz kalfalık – ustalık belgesi verilecek.

MİTSO Üyelerine Ücretsiz Ustalık Belgesi Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında ülke genelinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı Oda/Borsalar ile mesleki eğitim merkezlerinin ortak çalışmasını sağlamak amacıyla yapılan protokol gereğince MİTSO üyelerinin, mesleki eğitim merkezlerinden daha fazla yararlanması için Milas Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile MİTSO işbirliğinde protokol imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı gıda teknolojisi alanında zeytin ve zeytinyağı üreticilerine zeytin işleme alanında ücretsiz kalfalık – ustalık belgesi verilebilmesi için Milas Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Veysel Öz’ü; Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu ziyaret etti.

34 alan, 184 farklı dalda eğitim veren Milas Mesleki Eğitim Merkezi, MİTSO üyelerine; Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi, El Sanatları Teknolojileri, Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Gemi Yapımı, Gıda Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Harita – Tapu – Kadastro, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, İnşaat Teknolojisi,  Kimya Teknolojisi, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Kuyumculuk Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Moda Tasarım Teknolojileri, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Muhasebe Finansman,  Müzik Aletleri Yapımı, Pazarlama ve Perakende, Plastik Teknolojisi, Seramik ve Cam Teknolojisi, Tarım, Tekstil Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Ulaştırma Hizmetleri ve Yiyecek İçecek Hizmetleri alanlarında kalfalık ve ustalık belgeleri verilebilecek.

Bu meslek kollarında belge almak isteyen oda üyelerinin başvuru için Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

AdminAdmin