EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-06-2023 10:27

MİNİK YAZARLAR, İL MÜDÜRÜ ÇAY’I ZİYARET ETTİ

MİNİK YAZARLAR, İL MÜDÜRÜ ÇAY’I ZİYARET ETTİMuğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelinde yürütülen Okur Gezer Yazar Projesi ile öğrenciler daha çok okuyor, gezerken öğreniyor ve özgün metinler oluşturarak kitap yazıyorlar. 
Bodrum Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu ve Bodrum Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencileri, Okur Gezer Yazar Projesi kapsamında kaleme aldıkları “Arılar Ülkesi 3” ve “Atma, Dönüştür, Oyna Kazanan Olsun Doğa!” adlı kitaplarını, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’a takdim etti. 
Ziyarette, minik yazarlara Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, okul müdürleri ve sınıf öğretmenleri eşlik etti.  
İl Müdürü Emre Çay, minik yazarlarla tanışıp sohbet ederek kaleme aldıkları her iki kitapta nelerden esinlendiklerini ve kitapların içeriği hakkında bilgi aldı.
Bodrum Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu 3/E sınıfı öğrencilerinin öğretmenleri Mahire Demirsoy rehberliğinde yazdıkları 27 masaldan oluşan “Arılar Ülkesi 3” kitabının sosyal sorumluluk projesi olduğu ve kitabın satışından elde edilecek gelirin Adıyaman Gölbaşı’nda eğitim gören depremzede öğrencilere bağışlanacağı belirtildi.
Bodrum Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencilerinin öğretmenleri Volkan İlhan rehberliğinde yazmış oldukları kitap ise aynı zamanda kitaba ismini veren ve okul bünyesinde yürütülen “Atma, Dönüştür, Oyna Kazanan Olsun Doğa!” projesinin ürünü. Doğaya karşı farkındalık oluşturmak ve sıfır atık konusunda bilinçlendirmek amacıyla öğrencilerin düşünce ve kurgularıyla yazılmış olan çevreci kitabın 4 bölümden oluştuğu ve 1. sınıftan 4. Sınıfa kadar her kademeden öğrencinin kitabın yazımında katkısı olduğu belirtildi.
İl Müdürü Emre Çay, öğrencilerin yazmış olduğu kitapların çok kıymetli olduğunu söyledi.
Her iki kitabın da farkındalık oluşturmak adına güzel işlere vesile ifade eden Çay, “Değerli öğretmenlerimizin rehberliğinde duygu, düşünce ve hayallerini kaleme alan minik yazarlarımızla gurur duyuyor, öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum, başarılarının ömür boyu devamını diliyorum.” dedi.
Okur Gezer Yazar Projesinin il genelinde başarıyla yürütüldüğünü ve meyvelerini tüm ilçelerde bir bir verdiğini belirten Çay, “Projemizin öğrencilerimize çok şey kattığını düşünüyorum. Okur Gezer Yazar Projesi ile öğrencilerimizin okuma alışkanlığı kazanmalarına ve bu alışkanlığı geliştirmelerine, okuduklarından aldıkları ilhamla yazılı ürünler ortaya çıkarmalarına, okul ve halk kütüphanelerini aktif bir şekilde kullanmalarına yönelik öğretici, eğitici ve aynı zamanda eğlendirici birçok etkinlik gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz bu sayede daha çok okumaya, daha çok araştırmaya, daha çok yazmaya ve ürün oluşturmaya başladılar.” diye konuştu. 
Çay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencilere ve bu başarıda emeği geçen öğretmenlerine, destek sunan kurum müdürüne ve ilçe milli eğitim müdürüne teşekkürlerini iletti. Günün anısına öğrencilere çeşitli hediyelerin takdim edilmesinin ardından ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

AdminAdmin