MUĞLA
Giriş Tarihi : 08-06-2024 11:21

Milletvekili Kadem Mete Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Bölümünde İncelemelerde Bulundu

Milletvekili Kadem Mete Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Bölümünde İncelemelerde Bulundu

 

Ak Parti Muğla Milletvekili Kadem METE,  Ak Parti Muğla İl Başkanı  Gültekin AKÇA ve  AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri  Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  yapımında sona gelinen Radyasyon Onkolojisi binasında ve ek otopark alanında incelemelerde bulundu.

 

İnceleme esnasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Kadem Mete,  yapılan yatırımlarla alt yapısı güçlü bir sağlık sistemi kurulduğunu ifade etti. Mete açıklamasında ambulansın dahi bulunmadığı bir dönemeden dakikalar içinde vatandaşımızın hizmetine koşan  bir döneme gelindi. Vatandaşımız, hastanelerde rehin kaldığı, cenazelerimizi alamadığımız, bağ-kur, ssk diye ayrımların yapıldığı günleri asla unutmadı.  . İlimizde birçok hastalığın tedavisi yapılır durumda.  Yapılan yatırımlarla günler öncesinden veya sabahın erken saatlerinde yollara düşüp Aydın’a, İzmir’e, Denizli’ye  gitmek  zorunda kalan hemşehrilerimiz artık Muğla’mızda tedavi olabilmekte.

 

Radyasyon Onkoloji Birimi hizmete giriyor “

Hastanemize kazandırdığımız ve onkoloji hastalarımız için büyük önem taşıyan, Radyasyon Onkolojisi cihazlarının kurulumu yapılıyor. Biz de heyetimizle birlikte bilgi almak üzere hastanemize geldik. Işın tedavisi de denilen tedavi için özel hastanelere veya İl dışına gitmek zorunda kalan hemşerilerimizin tedavileri artık hastanemizde yapılacak. Ege Bölgesinin en gelişmiş donanımına sahip bu cihazlarla onkoloji hastalarımız ücretsiz tedavi olacak.

Otopark sorununu çözüyoruz”

Bilindiği üzere hastanemiz donanım anlamında çok ciddi mesafe aldı. Bunun yanında değerli birçok doktorumuzun ve hocamızın olması hastanemizi bir sağlık merkezi konumuna getirdi. Böyle bir yoğunluk söz konusu iken turizm sezonunun da başlaması bu yoğunluğu  daha da  arttırdı.

 

“Günlük 14.000-15.000 giriş yapılmakta”

Hastaneye, tedavi gören hastalar ve  refakatçilerle birlikte toplam 15.000’e yakın giriş yapılmakta. Bu bağlamda ciddi bir sorun olan otopark sorunu için çalışmalarımızın devam ettiğini belirmek istiyorum.  Acil servisin yanında bulunan açık otoparka ilave olarak yapımına başlanan otopark alanının kazı ve tesviye çalışmalarında sona gelinmiş durumda. İkinci aşama olan zemin dolgusu ve çevre düzenlemesi çalışmalarına da başlanacaktır. Tamamlandığında bu sorun ciddi manada çözülecektir.  

“Bu hastanelerde nice başarılara imza atılıyor”

Hastanelerimiz bir çok insanımızın bir şekilde uğradığı, derdine derman aradığı yerler. Burada çalışan hekimlerimiz ve görevli arkadaşlarımız canla başla çalışıyorlar. Elbette bir takım sorunlar yaşanacaktır. Buna bağlı olarak da çözümler bulunacaktır. Fakat doğru  ve yapıcı olmayan birtakım eleştiriler hem burada görevli arkadaşlarımızı hem de vatandaşlarımızı üzecektir. Unutmayalım ki bu çatı altında nice başarılara da  imzalar atılıyor. Nice dertlere derman bulunuyor. Binlerce insanımız şifa bularak ayrılıyor. Eleştirirken bunları da düşünmek lazım.

 

Milletvekili Mete ,  Ak Parti Muğla İl Başkanı  Gültekin AKÇA  Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı  Ceyhun Gökmen Eğitim Araştırma Hastanesinin ardından Marmaris ilçesine geçerek geçici kabulü yapılan Devlet Hastanesi hakkında bilgi aldı. Mete burada; Marmaris’imize yakışır 125 yataklı hastanemizin geçici kabulü yapıldı,  gerek donanımı gerekse de kadrosu ile örnek bir hastaneyi bir an önce hizmete almak için gayret ediyoruz dedi.  Heyet ardından Marmaris Aksaz Nedip Cengiz Eker Devlet Hastanesinde de incelemelerde bulundu.

AdminAdmin