MUĞLA
Giriş Tarihi : 01-05-2023 18:11

Mete “Korkma diye başlayan İstiklal Marşımızdan bugün korkanlar oldu”

AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Kadem Mete, Menteşe ilçesinde gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarında İstiklal Marşı’nın okunmamasına sert tepki gösterdi. Mete “Korkma diye başlayan istiklal Marşımızdan bugün korkanlar oldu” dedi.

Mete “Korkma diye başlayan İstiklal Marşımızdan bugün korkanlar oldu”

 

 

AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Kadem Mete, Muğla’nın Menteşe ilçesinde düzenlenen 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında İstiklal Marşı’nın okunmamasına tepki gösterdi.
Mete yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“İstiklal Marşımızın en önemli özelliği Kurtuluş Savaşı’nın unutulmaz izlerini ve aziz şehitlerimizin kutsal ruhlarını taşıyor olmasıdır. İstiklal Marşımız, aziz milletimiz için bağımsızlığın sembolüdür.
Fakat ‘Korkma’diye başlayan istiklal Marşımızdan bugün korkanlar oldu. Menteşe ilçemizde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için düzenlenen etkinlikte İstiklal Marşımızın okunmaması ciddi bir yanlıştır. İstiklal Marşımızından rahatsızlık duyan zihniyetleri esefle kınıyorum.
Etkinlik alanında PKK’nın ve HDP’nin uzantısı olan Yeşil Sol Partisi’ni bangır bangır anons edenler, milli bayramlarımızda okunan İstiklal Marşımızı okumadılar, okuyamadılar.
HDP ile yan yana yürüyerek İstiklal Marşı’nı okumadan hak ve emek savunulabilir mi?
Ama biz AK Parti olarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, yıllarca istismar malzemesi yapılan 1 Mayıs’ı işçilerimiz, emekçilerimiz için tatil ilan ettik, gerçek anlamda işçi bayramı yaptık. Örgütlenme, sendikal haklar, ücretlerle beraber işçi sağlığı ve güvenliğinde çok önemli adımlar attık ve Allah’ın izniylede bu önemli adımları devletimiz ve milletimiz için atmayada devam edeceğiz.”

AdminAdmin