FETHİYE
Giriş Tarihi : 15-06-2024 13:30

Kurban Pazarında Kıyasıya Pazarlıklar Sürüyor

Kurban Pazarında Kıyasıya Pazarlıklar Sürüyor


Fethiye'nin Çatalarık Mahallesi'nde her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesinde kurulan Kurban Pazarı, alıcı ve satıcıları bir araya getirerek hareketli günler yaşatıyor. Ancak bu yıl, pazarlıkların daha da sıkılaştığı gözlemleniyor.
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, Arefe günü  Fethiye’deki Kurban Pazarı’nda küçükbaş hayvanların fiyatları dikkat çekiyor. Satıcılar, genellikle 10 Bin ila 20 Bin TL arasında değişen fiyatlarla hayvanlarını alıcıya sunuyor. 
Kurbanlık almak için kurban pazarına gelen bazı vatandaşlar her bütçeye göre Kurbanlığın pazarda yer aldığını belirterek, “Pazar da fiyatlar hayvana göre 10 Bin TL’den başlıyor. 20 Bin TL’ye kadar bulunuyor. Bu yıl pazarda kurbanlık da oldukça fazla.Yapacak olduğumuz hayırlarımızı Allah kabul etsin” ifadelerinde bulundular. 
Kurban Bayramına saatler kala pazarda çok fazla hareketliliğin olmadığını söyleyen kurbanlık satıcıları ise, “Fiyatlar çok yüksek değil. Her bütçeye göre hayvanımız var. Ama havaların da  çok sıcak olması nedeniyle halk pazara gelmiyor” şeklinde konuştular.

AdminAdmin