MİLAS
Giriş Tarihi : 25-12-2022 18:24

Kobi Gelişim Programı Çarşamba günü Mitso’da anlatılacak

Kobigel –  Kobi gelişim destek programı 2022 proje teklif çağrıları ve bilgilendirme toplantısı 28 Aralık Çarşamba günü Milas Ticaret Odası Konferans salonunda anlatılacak.

Kobi Gelişim Programı Çarşamba günü Mitso’da anlatılacak


KOSGEB, 2019 yılından bu yana imalatçı KOBİ’lere yönelik olarak çıktığı “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” başlıklı çağrıların hem kapsamını genişletti hem de destek üst limitlerini arttırdı.
KOSGEB uzmanları 28 Aralık 2022 Çarşamba günü saat 10:30’da MİTSO konferans salonunda açıklayacaklar. Daha önce işletme başına 1 milyon lira olan üst limit, dijitalleşme için 2 milyona çıkartıldı. Yeni ilave edilen rekabetçilik ve verimlilik başlığı için de destek üst limiti 1 buçuk milyon lira olarak belirlendi.
Çağrılar kapsamında sağlanan geri ödemesiz destekler personel giderlerini, geri ödemeli destekler ise makine, teçhizat ve hizmet alımı giderlerini kapsıyor. Şartları sağlayan KOBİ’ler, 11 Ocak 2023’e kadar açık olan çağrılara başvurabilecek.
Milas Ticaret Odası Başkanı Reşit Özer bu başlıklar altında düzenlenecek olan bilgilendirme toplantısına tüm ticaret odası üyelerini ve kobileri davet etti.

AdminAdmin