FETHİYE
Giriş Tarihi : 07-04-2023 11:11

KARISINI BIÇAKLAYARAK ÖLDÜREN ACAR’IN DAVASI TEKRAR ERTELENDİ

Fethiye’de boşanma aşamasında olduğu Selvan Acar’ı öldüren ve aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına akli dengesinin yerinde olmadığı iddiası ile itiraz edilen Tanju Acar’ın yargılandığı duruşma 13 Nisan’a ertelendi.

KARISINI BIÇAKLAYARAK ÖLDÜREN ACAR’IN DAVASI TEKRAR ERTELENDİ

 

 

Fethiye’de eşi Selvan Acar’ı 6 Aralık 2020’de bıçaklayarak öldüren Tanju Acar, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmıştı. Sanık Acar’ın akli dengesinin yerinde olmadığı iddiası ile dosya istinaf mahkemesine gönderildi. Fethiye 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava tekrar görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Tanju Acar, SEGBİS aracılığıyla katılırken, maktulün annesi,  kız kardeşi ve taraf avukatları katıldı. Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği üyeleri duruşmayı baştan sona takip etti.

 Cumhuriyet Savcısı mütalaasını değiştirmezken, sanık avukatlarının bir hafta ek süre talep etmesi üzerine duruşmanın 13 Nisan 2023 tarihinde tekrardan görülmesine karar verildi.

Olay

Fethiye’de 6 Kasım 2020 tarihinde Tanju Acar, boşanma aşamasında olduğu 25 yaşındaki iki çocuk annesi Selvan Acar’ı bıçaklayarak öldürmüştü. Tanju Acar hakkında “kasten öldürme” suçundan açılan davada,  Acar’a “eşi kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmiş ve ağır tahrik indirimi uygulamamıştı.

AdminAdmin