GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-08-2022 10:34

İhale ilanında kafa karıştıran detaylar

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Mersinli Koyu günübirlik kullanım alanı kapı girişi ve plaj işletmeciliğinin kapalı teklif usulü ile ihale edileceği belirtildi. Fakat ihale ilanında sözleşme süresinin açık olarak yazılmadığı ifade edildi.  

İhale ilanında kafa karıştıran detaylar

 

 

 

Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Muğla İl Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanan ihale ilan ile ilgili değerlendirmede bulunan uzmanlar, ihale süresinin açıkça belirtilmediğini vurguladılar. Süre hususunun olmazsa olmaz kriter olduğu kaydedilirken, bu durumun kafalarda soru işareti oluşturduğu aktarıldı. Öte yandan uzmanlar şartname ile ihalenin eşleşmediğini açıkladılar.

 

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruda, Katrancı Koyu Tabiat Parkı Mersinli Koyu günübirlik kullanım alanı kapı girişi ve plaj işletmeciliği için ihale düzenlenecek. 15 Ağustos Pazartesi günü saat 14.00’daki ihalenin Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Muğla İl Şube Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenleneceği bildirildi.

 

166 bin 250 TL muhammen bedel ile yapılacak olan ihalenin süresinin 7+13 yıl olduğu ifade edildi. Katrancı Koyu Tabiat Parkı Mersinli Koyu içerisinde 60 adet şezlong, 30 adet şemsiye, 5 adet loca-ahşap köşk bulunduğu öğrenildi. İhale usulünün 2886 Sayılı Kanunun 35. maddesi ve Hazine Taşınmazların İdaresi Hakkındaki Yönetmeliğin 28. maddesi uyarınca “Kapalı Teklif” usulü olduğu kaydedildi.

 

AdminAdmin