FETHİYE
Giriş Tarihi : 23-11-2022 17:59

Fethiye’nin mimari sorunları ele alındı

Cumhuriyet Aydını Gençler çalışmaları kapsamında Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği Başkanı Günay Solak’ı ziyaret ettiler.

Fethiye’nin mimari sorunları ele alındı

 

 

Cumhuriyet Aydını Gençler çalışmaları kapsamında Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği Başkanı Günay Solak’ı ziyaret ettiler.

 

Sohbet havasında geçen ziyarette Fethiye’nin en önemli sorunlarından birisi olan imar hususu ele alındı. Gerçekleşen buluşmada Cumhuriyet Aydını Gençler, mimari sorunlar ve çözüm önerileri hakkında Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği Başkanı Günay Solak ile fikir alışverişinde bulundular.

 

Ziyareti değerlendiren Cumhuriyet Aydını Gençler adına Turhan Doğu, “Geçtiğimiz günlerde bölgemize hakim olan birçok imar sorununu ortaya koyduk, dile getirdik. Şimdi ise çözümü ortaya koymak zorundayız, aksi halde sadece hamaset yapmış olurduk. Bugün; mimar ve hukukçu arkadaşlarımız ile birlikte, Kayaköy başta olmak üzere, şehrimizin mimari sorunları ve çözüm önerilerini görüşmek adına ziyaretlerimize ilk olarak Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği’nden başladık” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Doğu, “Sorunların görünenin çok daha dışında köklenmiş olduğunu, hiç bir kurumun elini tam anlamıyla taşın altına koymak istemediğini ve dahasını üzülerek öğrendik. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen çözümsüz olmadığımızı da gördük.

Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizleri ağırlayan Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği Başkanı Günay Solak nezdinde tüm yönetim kuruluna teşekkür ederiz. Hamasetten uzak, bilgiye dayalı toplumsal her masada var olmaya devam edeceğiz” şeklinde ifadeler kullandı.  

 

 

 

AdminAdmin