GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-07-2024 14:45

Fethiye'de Milli Maç Öncesi Kavga İddiaları Gerçeği Yansıtmıyor

Fethiye'de Milli Maç Öncesi Kavga İddiaları Gerçeği Yansıtmıyor


Son günlerde sosyal medyada dolaşan ve Fethiye'de bir mekanda milli maç sırasında Türk bayrağının asılıp asılmaması nedeniyle kavga çıktığı ve bir vatandaşın darp edildiği iddiaları üzerine yapılan araştırmalar sonucunda olayın asılsız olduğu ortaya çıktı.

Olayın Gerçekleşme Zamanı ve Detayları
Fethiye Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, olay 01 Temmuz 2024 günü saat 02:42 sıralarında ilçedeki bir mekanda meydana geldi. Araştırmalar, olayın milli maçtan bir gün önce gerçekleştiğini ve bu nedenle sosyal medyada yayılan iddiaların doğru olmadığını ortaya koydu.

Darp Edilen Şahsın İfadesi
Darp edilen şahsın A.K. olduğu ve kendisinin jandarmaya herhangi bir şikayette bulunmadığı, ifadesinde de kavganın Türk bayrağı nedeniyle çıktığına dair bir beyanının olmadığı tespit edildi. Ayrıca, olayın ardından Antalya'da polise verdiği ifadede de bu yönde bir bilgi bulunmamaktadır.

Adli ve İdari İşlemler
Olayla ilgili adli ve idari işlemler başlatılmış olup, sosyal medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı Fethiye Kaymakamlığı tarafından kamuoyuna duyurulmuştur.

Fethiye Kaymakamlığı, halkın yanlış bilgilendirilmesinin önüne geçmek amacıyla bu açıklamayı yaparak, olayla ilgili gerçeği yansıtmayan iddiaların dikkate alınmaması gerektiğini vurguladı.

AdminAdmin