FETHİYE
Giriş Tarihi : 14-06-2024 11:41

Fethiye’de Kurban Satış Yerlerinde Sıkı Denetim

Fethiye’de Kurban Satış Yerlerinde Sıkı Denetim


Fethiye Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri, Çatalarık Mahallesindeki  Hayvan Pazarı’nda kurbanlık hayvan satışı yapılan alanları denetledi.
2024 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ kapsamında toplanan İl ve İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonları tarafından Fethiye  genelinde 16 adet geçici kurban satış yeri 1 mezbaha belirlendi. Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekimler tarafından faaliyete başlayan 16 adet geçici kurban satış yerinde rutin denetim ve kontroller gerçekleştiriliyor. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala yetkiler tarafından kurbanlık hayvan satışı yapılan alanlarda denetimler sıklaştırılırken, Fethiye Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri Çatalarık Mahallesindeki  Hayvan Pazarı’nda; denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde kurbanlık kesim ve satış fiyatları hakkında alıcı ve satıcılarla bilgi alışverişinde bulunuldu.
Kurban Bayramı süresince İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından görevlendirilen veteriner hekimlerin, kesim yerlerinde denetimlerine devam edeceğini belirten ekipler,  denetimlerin amacının kurbanlık hayvanların sağlık şartlarına uygun şekilde satılmasını ve kesimlerin hijyenik ortamlarda yapılmasını sağlamak olduğunu belirttiler. Vatandaşların kurbanlık hayvan satın alırken ve kesim yaparken dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgilendirme yapan ekipler, sağlıklı ve hijyenik bir bayram geçirmeleri için gereken tüm tedbirlerin alındığını söylediler.

AdminAdmin