KIZILAY
Giriş Tarihi : 11-07-2024 17:40

Depremzede öğrenciler Kızılay’ın iyilik şefleri kampında buluştu

Ünlü Şef Danilo Zanna Kızılay’ın kampında tecrübesini paylaştı

Depremzede öğrenciler Kızılay’ın iyilik şefleri kampında buluştu

 

 

 

Her yıl farklı kategorilerde düzenlediği tematik gençlik kamplarıyla öğrencileri bir araya getiren Türk Kızılay, bu yıl ilk defa düzenlediği İyilik Şefleri Kampında deprem bölgesinde gastronomi alanında eğitim gören lise öğrencilerini buluşturdu. Öğrencilerle kampta bir araya gelen Ünlü Şef Danilo Zanna mesleki tecrübe paylaşımı yaptı.

 

Kızılay, İstanbul Heybeliada’daki gençlik kampında deprem bölgesinden 80 öğrencinin katıldığı İyilik Şefleri Kampı düzenledi. Gastronomi alanında öğrenim gören depremzede lise öğrencilerini buluşturan kampın bir de sürpriz konuğu vardı. Ünlü şef Danilo Zanna’yı karşılarında gören gençler, hayal ettikleri mesleğin inceliklerini öğrenme fırsatı buldu. Şef Danilo Zanna ile birlikte kampa özel menü hazırlayan öğrenciler, makarna çeşitleri ve aşamalarını deneyimlediler. Öğrencilerin mesleklerini hayattaki tutkuları haline getirmeleri gerektiğini ve böyle gelişebileceklerini belirten Şef Danilo, Kızılay’ın kampında olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

 

İyilik Şefleri Kampı nedir?

 

Kızılay’ın mesleki gelişim amaçlı düzenlediği tematik kamplar arasında yer alan İyilik Şefleri Kampı, öğrencilerin gastronomi alanında hem teorik hem de pratik bilgi ve becerilerini geliştirmelerini hedefleyerek düzenlendi. Kampa katılan öğrenciler, yaratıcı yemek tasarımı, beslenme hizmetleri draması ve kampa özel menü başlıklarında yemek hazırladılar. Kampta ayrıca gençlerin yaratıcı ve sanatsal yönlerini geliştirebilecekleri, kültürel miraslarını tanıyabilecekleri ve spor aktiviteleriyle fiziksel sağlıklarını koruyabilecekleri çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

AdminAdmin