GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2024 17:15

Büyükşehir'in Marmaris Fethiye Deniz Otobüs Seferleri Başladı

Büyükşehir'in Marmaris Fethiye Deniz Otobüs Seferleri Başladı

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın seçim öncesi vaatlerinden biri olan, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda başlatılan Didim-Turgutreis-Bodrum deniz otobüsü seferlerinin ardından, ikinci olarak Marmaris-Fethiye deniz otobüsü seferleri, Marmaris Limanı'nda düzenlenen törenle başladı. Açılış törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın ev sahipliğinde, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, konuşmasında denizlerde Türk Milleti'nin özgürce ticaret ve seyahat edebilmesini sağlayan Kabotaj Kanunu'nun kolay kazanılmadığını vurgulayarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras'a deniz otobüsü hizmetini Muğla'ya kazandırdığı için teşekkür etti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, Marmarisli hemşehrilerin bundan sonra deniz yoluyla onları ziyaret edebileceğini ve CHP'li belediyelerin sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini hayata geçirdiğini ifade etti. CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı da, Atatürk'ün denizcilik hedefine uygun olarak Muğla'nın denizlerinde önemli bir hizmetin hayata geçtiğini belirtti.

Konuşmasında köklerinin Mora Yarımadası'ndan denizcilikle uğraşan bir aileye dayandığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türk tarihinde denizlerin önemli bir yer tuttuğunu ve yerel yönetimlerin de kıyı şeridini kullanarak toplu ulaşımı güvenli, konforlu ve uygun ücretle sağlaması gerektiğini vurguladı. Aras, bu projeleri ileri vizyonuyla hayata geçirerek, Muğla halkına hizmet etmeyi sürdüreceklerini ifade etti.

AdminAdmin