EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-07-2024 17:14

MSKÜ Takımından Çifte Başarı

MSKÜ Takımından Çifte Başarı

 

MSKÜ takımı, İGÜ'nün düzenlediği CTF yarışmasında üçüncü, Türkiye'nin en büyük Siber Güvenlik Konferansı "HACKTRICK"te düzenlenen "Game of Pwners" CTF  yarışmasında ise dördüncü oldu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Takımı, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin (İGÜ) düzenlediği Capture The Flag (CTF) yarışmasında üçüncü oldu.

Büyük bir başarıya imza atarak 7405 puan ile üçüncü sırada yer alan MSKÜ Takımı, yarışma boyunca siber güvenlik bilgi ve becerilerini ortaya koyarak zorlu görevleri başarıyla tamamladı.

Yarışma süresi boyunca 12 saat kesintisiz bir performans sergileyen MSKÜ takımı, gösterdikleri azim ve yetenekle büyük başarı elde etti

MSKÜ Takımı, üçüncülük ödülü olarak 7 bin 500 TL, 3 aylık Hackviser aboneliği ve 1 yıllık Cyberexam aboneliği kazandı.

Ayrıca, Türkiye'nin en büyük Siber Güvenlik Konferansı "HACKTRICK"te düzenlenen "Game of Pwners" CTF yarışmasında MSKÜ öğrencileri dördüncülük elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Bilişim Sistemleri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Abdullah Can Öz, 3. sınıf öğrencisi Ümmü Gülsüm Varlı, 1. sınıf öğrencisi Zeliha Baysan ve Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Zeynep Meryem Sertgöz'den oluşan ekip, sektörün ve diğer ülkelerin en iyi isimleriyle kıyasıya bir mücadelede teknik bilgilerini ve ekip çalışmasını konuşturarak büyük başarı elde ettiler.

Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda düzenlenen yarışmada 8 saat boyunca kıyasıya mücadele veren MSKÜ Takımı, yarışma sorularının büyük bir çoğunluğunu çözerek rakiplerinin önüne geçti.

Güzel tecrübeler edindiklerini ve sektörden isimlerle tanışma fırsatı bulduklarını anlatan öğrenciler sonuç karşısında mutluluklarını dile getirdi.

ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN SÖZLER

Duygu ve düşüncelerini anlatan MSKÜ öğrencileri, "Takım olarak birbirimize güç, moral ve motivasyon vererek, siber güvenlik alanının atmosferini iliklerimize kadar hissedip, aynı zamanda çok eğlendiğimiz anlar geçirdik. Bu sayede sektörde ismini duyurmuş takımlarla yarışırken teknik bilgimizi ve ekip çalışmamızı öne çıkararak derece elde ettik. Bize bu fırsatı sağlayıp siber güvenlik eğitimi alma şansı tanıyan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Siber Vatan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı'na teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

AdminAdmin