BODRUM
Giriş Tarihi : 15-06-2024 14:05

Bodrum’da Bayram Tedbirleri

Bodrum’da Bayram Tedbirleri

 

Bodrum Belediyesi tarafından Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında çalışmalar devam ediyor. Kurban Bayramı’nın mutlu bir ortamda geçmesi için planlamalar yapan Bodrum Belediyesi ekipleri, çalışmalarına bayram boyunca devam edecek.

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde ilçe sakinlerinin ve gelen misafirlerin bayramı en iyi şekilde geçirmeleri için belediye ekipleri, 24 saat kesintisiz görev başında olacak.

Bodrum Kaymakamlığı Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen Kızılağaç Deve Güreşi Arenası Karşısı Motokros Alanı, Kadıkalesi Mezarlığı yanı, Yalıkavak Mahallesi Bodrum Caddesi Eski çöplük mevkii ve Karaova Mahallesi Bayır yolu üzerinde kurban satışları devam ediyor.

Kurban Kesim Noktaları Halkın Hizmetinde Olacak

Bodrum Belediyesi denetim ve kontrolünde, 6 bölgede kurban kesim noktaları oluşturuluyor. Vatandaşların sağlıklı, hijyenik ve modern ortamda kurban kesimi gerçekleştirebilmesi için gerekli hazırlıklar sürerken Kızılağaç Deve Güreşi Arenası Karşısı Motokros Alanı, Gümüşlük Belediye Kademesi, Yalıkavak, Gündoğan ve Göltürkbükü mahalleleri için Bodrum Caddesi eski çöplük mevkiiKonacık ve Bitez mahalleleri için Konacıktaki Mezarlıklar MüdürlüğüOrtakent Mahallesi Belediye KademesiKadıkalesi Cami yanı arazisi kurban kesim noktası olarak belirlendi.

Kurban kesim alanları dışında, izin verilmeyen alanlarda kurban kesenlere ya da çevreyi kirletecek şekilde her türlü atığı kontrolsüz olarak bırakanlara kolluk kuvveti ve zabıta birimlerince gerekli uyarılar yapılacak. Ayrıca konu tutanakla, kamera veya fotoğrafla tespit edilirken 2872 Sayılı Çevre Kanunu kapsamında idari yaptırım kararı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek.

Kurban kesim noktaları ise Bodrum Belediyesi ilgili birimlerince insan ve çevre sağlığı ve güvenliği ile hayvan hakları gözetilerek etrafı branda ile çevrili üstü kapalı, vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanıyor.

Bodrum Belediyesi ekipleri, kurban derilerinin Türk Hava Kurumu için toplanmasına da destek olacak.      

Tüm Birimler Teyakkuzda Olacak

Bodrum Belediyesi Fen İşleri, Destek Hizmetleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri, Zabıta, Veteriner Hizmetleri, Basın Yayın Halkla İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler müdürlükleri 9 gün boyunca yarımada genelinde yapılan planlamalar doğrultusunda denetim ve hizmetlerini sürdürecek.  

Çağrı Merkezi Vatandaşları Dinleyecek

Vatandaşların taleplerine cevap vermek için ulaşabilecekleri “444 00 48” numaralı Bodrum Belediyesi Çağrı Merkezi hattı bayram boyunca da günün her saatinde çağrılara ve whatsapp mesajlarına cevap vererek gelen şikayetleri ilgili kurum ve müdürlüklere iletecek.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, Kurban Bayramı’nın huzurlu ve mutlu geçmesi için hassasiyetle çalışmalarını sürdüreceklerini belirtirken şunlara değindi:

“İlçemizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyük çaba sarf ediyoruz. 9 günlük bayram tatili boyunca da bu çalışmalarımız devam edecek. Tüm vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin huzurlu bir tatil geçirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Kurban Bayramı’nın kentimize ve ülkemize mutluluk, sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.”

 

AdminAdmin