FETHİYE
Giriş Tarihi : 17-11-2022 15:52

Bilir, “Ortak fikirle yönetmek istiyoruz”

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 25. dönem başkan adaylığını açıklayan turizmci, yazar ve iş adamı Ali Bilir; Fethiye’ye gelerek acentelerle yemekli bir toplantı düzenledi.

Bilir, “Ortak fikirle yönetmek istiyoruz”

 

 

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 25. dönem başkan adaylığını açıklayan turizmci, yazar ve iş adamı Ali Bilir; Fethiye’ye gelerek acentelerle yemekli bir toplantı düzenledi.

 

Ece Saray Marina Tamarind Restoran’da düzenlenen toplantıda konuşan TÜRSAB Başkan Adayı Ali Bilir, acentacılıktan geldiğini ve ortak akıl ile yönetim anlayışını benimseyeceklerini söyledi. Bilir, başkanlığa seçildiği takdirde en fazla 2 dönem başkanlık yapacağını söyledi.

 

TÜRSAB Başkan Adayı Ali Bilir yaptığı açıklamada, “TÜRSAB’ı hep birlikte ortak akıl ile yöneteceğiz. TÜRSAB’ın 50. yılında, 50 yıllık hayat birikimi ile sektörün her kademesinde çalışmış, acentacılıktan gelen ilk ve tek başkan adayı olarak; TÜRSAB başkanlığına adayım. Bütün Türkiye’yi geziyorum. Bu gün Fethiye’deyiz. Genel kurulda 2 dönem başkanlık şartı ile ilgili de önerge vereceğiz. Ben de seçildiğim takdirde en fazla 2 dönem başkanlık yapacağım” diye konuştu.  

 

Geçtiğimiz aylarda TÜRSAB Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek başkan adaylığını açıklayan Bilir, “Dünya’nın en güzel yerinde yaşıyorsunuz. Bizler her geldiğimizde sizlere imreniyoruz. Son yıllarda Fethiye’ye 2-3 kere gelir oldum. Sadece gezme açısından değil ekonomiye verdiği katkıdan dolayı da çok önemli bir şehir. Fethiye tarihi, doğası ve deniz turizmi ile fark yaratıyor. Şimdi kendimize bazı sorular sormamız lazım. Bölgeye yeterli turist çekebiliyor muyuz? Sezonumuzu uzatabiliyor muyuz? Havalimanlarımıza uçuşlarımızı arttırabiliyor muyuz? Bölgemiz için önemli sorunlar bunlar. Bizim amacımız Fethiye’de seyahat acenteleri ve paydaşlarımız ile birlikte TÜRSAB’ı hep birlikte ortak fikirle yönetmek istiyoruz. Siz karar vereceksiniz, bizde merkezde hayata geçireceğiz. Bizler acentecilikten başka işlerle uğraşmıyoruz” dedi.

 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali Bilir, “Dünyada yaşanmış bir örnek vermek istiyorum. ABD’de 2 dönem başkanlık yaptıktan sonra başkan adayı olunmuyor. Çünkü Amerika’nın anayasasına göre bir kişi seçildiği takdirde en fazla 2 dönem başkanlık yapabilir. Eski Başkan Obama’nın bu konu ile ilgili konuşmaları var. Bizler genel kurulda bir teklif sunacağız. Önerge vereceğiz. Teklifimizde artık TÜRSAB Başkanı olan kişinin 2 dönemin ardından başkan aday olmamasını isteyeceğiz. Oylama ile bunun kabulünü isteyeceğiz. Ben seçilirsem 2 dönemden başka aday olmayacağım. Çünkü 5 yılda bilginizi verebilirsiniz. Fazlasını isterseniz 5 yıl ara verip, bilgi edinip tekrar başkanlık için aday olabilirsiniz” şeklinde ifadeler kullandı.   

 

TÜRSAB Başkan Adayı Ali Bilir açılış konuşmasından sonra, Batı Akdeniz bölgesindeki acentaların sorularını yanıtladı.

AdminAdmin