MARMARİS
Giriş Tarihi : 08-03-2023 12:36

Başkan Oktay Dünya Kardeş Kentler Turizm Formunda Konuştu

Marmaris Belediyesi, Dünya Kardeş Kentler Turizm Formu'nun davetlisi olarak Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 'Dünya Kardeş Kentler Turizm Günü' etkinliğine katıldı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, GETOB Başkanı Mustafa Deliveli ve Belediye Meclis Üyesi Ali Kırlı, farklı ülkelerden devlet yetkilileri, belediye başkanları ve çok sayıda davetli ile bir araya gelerek Marmaris'in turizm potansiyelini anlattılar.

Başkan Oktay Dünya Kardeş Kentler Turizm Formunda Konuştu

Başkan Oktay, yaptığı konuşmada kardeş şehir ilişkilerinin turizme de büyük katkı sağladığını vurgulayarak, Marmaris'in kardeş şehirleriyle olan çalışmalarını anlattı. Etkinliğe Türkiye Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök, Küba Turizm Bakanı Juan Carlos Garcia Granda ve Etiyopya Kültür ve Turizm Bakanı Hirut Kassaw da katıldı.

Marmaris Belediyesi'nin bu tür etkinliklere katılarak şehrin tanıtımını ve ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceği belirtildi. Başkan Oktay, Dünya Kardeş Kentler Turizm Formu ve Almanya Bingen Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Feser ile Forum Genel Sekreteri Hüseyin Baraner'a etkinliğe davetleri için teşekkür etti.

AdminAdmin