MUĞLA
Giriş Tarihi : 25-12-2022 20:20   Güncelleme : 25-12-2022 20:23

Başkan Korkmaz, adaylık için istifa etti, MHP İl başkanı Akarfırat oldu

Başkan Korkmaz, adaylık için istifa etti, MHP İl başkanı Akarfırat oldu

Başkan Korkmaz, adaylık için istifa etti, MHP İl başkanı Akarfırat oldu

MHP Muğla İl Başkanlığı Mehmet Korkmaz milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığı görevinden ayrıldı. Yerine ise Oğuz Akarfırat getirildi.

 

MHP Muğla İl Başkanlığı’na getirilen Akarfırat açıklamasında, “Bugün burada; tarihin bizlere yüklediği ve reddedilemez bir sorumluluk bilinciyle, kutlu çatımızın altında sizlerle birlikte olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum.

 

 

Hiç şüphe yok ki;

 

Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında bulunan her bir ülküdaşımız, her bir dava arkadaşımız, ilkeli hayatı, iradeli davranışı ve faziletle yoğrulmuş fikriyatıyla örnek gösterilen kişilerdir.

 

Yine hiç şüphe yok ki; her bir dava arkadaşımız davaya olan sadakatiyle ilkeli siyasetin nasıl yapılacağını gösteren duruşuyla yeri gelmiş tarih yazmış, yeri gelmiş tarihi anlara tanıklık etmiştir.

 

İşte Mehmet Korkmaz Başkanımız bu isimlerden birisidir. Kendisine gönül rahatlığıyla ağabey dedirtebilen, yıllarca çeşitli yönetim kademelerinde Muğla Teşkilatımızda aldığı görevlerle devletimize, milletimize ve partimiz MHP’ye hizmet eden Mehmet Korkmaz Başkanım İl Başkanımız olarak da Muğla’mız için çok kıymetli hizmetlerde bulunmuş, geride kalan onlarca yıllık mazisinde birçok gönlü fetih etmiş, davamıza paha biçilemeyecek hizmetlerde bulunmuştur.

 

Allah nasip ederse, Liderimiz, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Genel Merkezimiz takdir buyururlarsa, tecrübelerini yansıtabileceği, çok daha faydalı hizmetlerde bulunabileceği, ulvi bir göreve talip olması sebebiyle bugün bu bayrak değişimi için burada toplanmış bulunuyoruz.

 

 

 

Bugün burada şahit olunan, omuza omuza vermiş MHP Muğla İl Teşkilatı; şafak sökmemiş gecelerde hilalimizi şerefiyle yüzdüren Başkanımla ve Muğlalı hemşerilerimizle şafağın söküşüne de hep birlikte şahitlik edeceğimiz günlerin habercisidir.

 

İl Yönetim Kurulu Üyelerimizle, Ülkü Ocakları İl Başkanımızla, İlçe Başkanlarımızla, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimizle, Belediye Meclis Üyelerimizle, STK Temsilcilerimizle Muğla’mız için, Muğlalı için aralıksız çalışacağımız günler bitmemiştir. Bundan sonra da elimizden geldiği şekliyle değil, gereği ne ise o icra edilerek çalışmalarımız devam edecektir.

 

Söylentilere kulak asmadan, başarılamaz denilenleri başararak, yapılamaz denilenleri yaparak, dağılırlar diyenlere mahcup edip birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek ülkülerimize yürümekte kararlıyız.

 

Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılına “merhaba” dediğimiz böylesine anlamlı bir zamanda, Türk’ün mührünün silinmemek üzere vurulduğu Türk asrının temellerinin atıldığı bir dönemde yolun yokuş olması bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Yolun uzun veya ince olması Milliyetçi Hareket Partisini ülkülerine yürümekten vazgeçiremeyecektir.

 

Bu vesileyle; şahsımı MHP Muğla İl Başkanlığı gibi müstesna bir göreve layık gören Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli ve Genel Merkezimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Bugüne kadar hareketimiz ve davamız için bedel ödemiş, zindanların zifiri karanlıklarını dualarla aydınlatmış, etrafını saran duvarları iman gücüyle aşmış ve bugün aramızda olmayan, ebediyete irtihal etmiş Ülkücü şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

Vatanımızı, milletimizi, namusumuzu korumak için toprağa düşen canlarımızı, şehitlerimizi şükranla ve dualarla yad ediyorum.

 

Sözlerime son verirken;

 

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin şu sözlerini tekrar Muğla kamuoyumuza ve Türk milletine bir kez daha hatırlatmak istiyorum:

 

Cumhuriyet’i kuran cumhur, yükseltmeyi de muhakkak başaracaktır.

 

Damarlarımızdaki asil kan bunun teminatıdır.

 

Gücümüz milli kimliğimizdir.

 

Çağ Türkiye çağıdır.

 

Cesaretimizin feyzi aziz ceddimizin muvaffakiyetidir.

 

Bizim de aklımızda Türkiye vardır, ahlakımız Türk milletinin ahlakıdır.

 

Bizim kitabımızda haine methiye yoktur.

 

Bizim kitabımızda zalimlere yanaşmalık yoktur.

 

Biz milletin ruh kökü olan Milliyetçi Hareket Partisiyiz. Cumhur İttifakı’yız!” dedi.

AdminAdmin