YEREL
Giriş Tarihi : 17-08-2022 12:01

Altın Şarkılar Konseri’nin ilki Menteşe’de sahnelendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Altın Şarkılar konseri Menteşe’de sahnelendi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün de katıldığı konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Altın Şarkılar Konseri’nin ilki Menteşe’de sahnelendi

 

 

 

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Altın Şarkılar konserinin ilk ayağı Menteşe’de başladı. Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatro Sahnesi’nde düzenlenen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ile birlikte konsere CHP PM üyesi Gizem Sayar Özcan, CHP Muğla İl Başkanı Âdem Zeybekoğlu, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak da katıldı.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi orkestrasının şefliğini Erol İnal’ın yaptığı konserde zurna sanatçıları Ünal Yürük, Buğra Kutbay, Erman Çalgıcı ve Hasan Çakan sahne aldı. Konserde Çökertme, Eklemedir Koca Konak, İzmir’in Kavakları, Harmandalı, Ah Bir Ataş Ver, Kerimoğlu, Rakkas, Arkasi Gelmez Dertlerimin, Nassam Aleyna, Leylim Ley, Ka’an azzaman ve İzmir Marşı seslendirildi.

 

Başkan Gürün, “Anadolu’dan evrensele yürümeliyiz”

 

Altın Şarkılar konserinde batı müziği ve senfoni orkestrası ile zurnacıları bir araya getirdiklerini ifade eden Muğla Büyükeşhir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, şunları ifade etti: “Gerçekten çok farklı ve biraz aykırı ama çok güzel oldu. Batının evrensel değerleri ile Anadolu’nun değerlerini bir araya getirerek Anadolu’dan evrensele yürümeliyiz. Kendi değerlerimizi hiçbir zaman unutmadan evrensel değerlere muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmaya çalışmalıyız. Atamız bize bu yolu gösterdi. Atamızın bize gösterdiği hedefe hep birlikte yürüyeceğiz. Umudumuzu hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Umut kaybolduğu taktirde gelecekle ilgili hayalimiz olmaz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  “Umutsuz durumlar yoktur ama umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umutsuz olmadım’ diyor. Bizim de umutsuz olmaya hakkımız yok. Yolumuz açık rehberimiz Mustafa Kemal Atatürk olsun. Konserde emeği geçen bütün orkestraya teşekkür ediyorum. Zurnafonik festivalinin birincisini yaptık bundan sonra nicelerinde buluşmak üzere.”

AdminAdmin