GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2022 11:49

Aday tanıtım programında salona sığmadılar

15 Ekim’de yapılacak Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) seçimlerine hazırlanan turizmci Günay Özütok ve ekibi salona sığmadı. FTSO Başkanı adayı Günay Özütok için DSİ Sosyal Tesislerinde aday tanıtımı ve adaylık açıklama programı yapıldı.

Aday tanıtım programında salona sığmadılar

 

 

 

15 Ekim’de yapılacak Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) seçimlerine hazırlanan turizmci Günay Özütok ve ekibi salona sığmadı. FTSO Başkanı adayı Günay Özütok için DSİ Sosyal Tesislerinde aday tanıtımı ve adaylık açıklama programı yapıldı.

 

Kokteyl ile başlayan adaylık açıklama ve tanıtım programına katılım yoğun oldu. Fethiye ve Seydikemer’den çok sayıdaki ticaret insanının katıldığı programda Başkan adayı Günay Özütok birlik, beraberlik, ekip çalışması, ortak akıl, sinerji ve güven vurgusu yaptı. Özütok’un konuşması ayakta alkışlandı. Başkan adayı Günay Özütok, konuşmasının ardından salonu dolduran vatandaşların arasına girerek, “Biz bir ekibiz. Birlikte daha güçlüyüz” mesajı verdi.

 

SİVİL TOPLUMUN GÜCÜ VURGUSU YAPTI

“Birlik Hareketi olarak dünya için küçük ancak bölgemizin birlik beraberliği için çok önemli olarak gördüğümüz toplantımıza hoş geldiniz. Samimiyetine, liyakatine güvendiğim arkadaşlarımla uzun bir yolculuğun ilk adımlarını atmanın heyecanı içerisindeyiz.

Babam Hisarönü’nden, annem Seydikemer’den. Ben Hisarönü’nde doğdum, burada büyüdüm, burada ticaret yapıyorum. İnsanların yaşadıkları kente, birlikte yaşadığı insanlara karşı sorumluluğunun olduğunu düşünüyorum” diyen Başkan adayı Günay Özütok, “Yaşamımda, sivil toplum örgütlerinin önemi arttıkça, birlikte hareket ederek sorunların daha kısa sürede çözülebildiğini gördüm. Sivil toplum örgütlerinin, ortak aklın, ekip çalışmasının, birlikte hareket etmenin gücüne inandım, yaklaşık 25 yıldır sivil toplum örgütleri içinde görev aldım, ve bunu yaşamımda uygulamaya çalıştım. Kıymetli üye arkadaşlarım, yaşadığımız süreç, karşılaştığımız sorunlar, bu sorunlara karşı duruşumuz ve kullandığımız çözüm yolları, bizi bugünkü biz yapar. Bu anlamda, birlikte hareket etme anlayışı, yaşam mücadelemde önemli bir yer tutuyor. Bölgemiz doğal güzellikleri, tarihi alanları, turistik aktivite olanaklarıyla yüksek bir potansiyel barındırıyor. Bu doğal güzellikleri koruyarak kullanmak, geleceğe taşımak, geleceğimiz olan çocuklarımızın da bu güzelliklerden ekonomik ve sosyal olarak faydalanmasını sağlamak gerektiği düşüncesindeyim. Ekonomik bağımsızlığınız yoksa geleceğiniz de sağlıklı değildir. Yaşadığınız topraklara yabancı olursunuz. Bu nedenle bölge ticaretini sağlam temellere oturtmak, geleceğimizin, çocuklarımızın geleceğinin teminatıdır.” dedi.

 

SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜN BİRLİKTE HAREKET ETMEKTEN GEÇTİĞİNE İNANIYORUZ

Mevcut yönetimin beklenen hizmeti veremediğinin altını çizen Başkan Adayı Özütok, “Bölgemizde ekonomik ve sosyal hayatta sorunlarımız vardır. Ekonomik ve sosyal olarak hak ettiği yerde değil ve şu an potansiyeline göre hak ettiği karşılığı alamıyor. Bu durum yıllardır konuşuluyor. Ancak biz bunun kader olmadığını düşünüyoruz. Sorunun çözümünün birlikte hareket etmekten geçtiğine inanıyoruz. Mevcut Oda yönetimi, geçen 4 yıl süresince beklenen hizmeti veremedi. Hatta geriye gitti. Bu durum karşısında, geleceği Fethiye ve Seydikemer olan, birlikte hareket ederek daha iyi ekonomik ve sosyal ortam, işletmeler için daha iyi bir gelecek hazırlayacağına inanan kişilerin elini taşın altına koyması gerekiyordu. Ben de, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının; çözüm odaklı, ekip çalışmasının önemine inanan, şeffaf, hesap verebilir, sürdürülebilir, katılımcı ve demokratik bir yönetim anlayışı ile yönetilen, üyelerine daha iyi hizmet veren, üyelerinin ticaretini daha iyi koşullarda yapabilmesi, bölge ticaretinin gelişmesi için çalışan bir konuma gelmesi için aday oldum” şeklinde ifadeler kullandı.

 

TOPLUM, ÜYELERİMİZ KAYBEDİYOR

Bölge ekonomisine can veren, üreten, emek veren, ekmek veren insanların bir araya gelerek bölgemizin gelecek vizyonunu oluşturulabilmesini hedefliyoruz. Biz kırmızı grubun devamıyız, Birlik hareketiyiz. Oy pusulamızın rengi kırmızı. Ancak bunu, geçen seçimlerde olduğu gibi renk fanatikliği anlamında düşünmüyoruz. Geçen seçimde üyelerimiz, fanatik olarak renklere ayrıldı. İnsanlar, gurupların hedefiyle, projeleriyle değil renkleriyle ön plana çıkartıldı. Amaç sadece rengin kazanması olunca, bir araya gelmek zorlaşıyor. Sonuçta toplum, üyelerimiz kaybediyor. Bu düşünceden uzaklaşmak, üyelerimizin seçimde, renge göre değil de grupların proje ve hedeflerini düşünerek oy vermesi için Birlik Hareketi adıyla yola çıkmaya karar verdik. Tüm üyelerimiz projelere bakarak karar versin istedik.  Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası; yaklaşık 5-6 bin üyesi bulunan, zaman zaman ihmal edilen büyük bir ailedir. Gücü birliğidir, beraberliğidir. Sosyal projelerimizle üyelerimize ve ailelerine, bu büyük ailenin bir parçası olduğunu hatırlatacağız” dedi.

 

DAHA GÜZEL GÜNLERDE BULUŞACAĞIZ

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Özütok, “Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası; 121 yaşında, çatısının altında birlikte yaşadığımız koca bir yapı, koca bir çınardır. Yöneticiler gelir gider, Odamız baki kalır. İtibarını ve marka değerini korumak, daha da güçlendirmek zorundayız. Bunu yaparsak, uzun yıllar bölge ekonomisine güç katmaya devam edebiliriz.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının saygıdeğer üyelerinin özlediği, çalışma yönünü üyelerinin belirlediği bir yönetime kavuşması için desteğinizi bekliyoruz. Seçimler demokratik bir yarıştır, hizmet yarışıdır. Üyelerimiz daha iyi hizmet edeceğini düşündüğü, bu sorumluluğu kaldıracağına inandığı adaylara görev verecektir. Bu vesileyle Odamızın kuruşundan bugüne gelmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyor, aramızdan ayrılan üye ve yöneticilerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. Daha güzel günlerde buluşacağız. Bölgemiz için insanlarımız için yapacak çok şey var” diyerek tamamladı.

 

Başkan adayı Günay Özütok, konuşmasının ardından salonu dolduran vatandaşların arasına girerek, “Biz bir ekibiz. Birlikte daha güçlüyüz” mesajı verdi.  Aday tanıtımı toplantısının ardından katılımcılar kokteyl alanında uzun süre sohbet ettiler.

AdminAdmin