BODRUM
Giriş Tarihi : 13-03-2023 04:56

5 Yeni Okul İhalesi Yapıldı, 1 Okulun Temeli Atıldı

Mumcular ve Turgutreis Mahallelerine yapılacak 2 anaokul, 1 ilkokul ve 2 ortaokul için ihale süreçleri tamamlandı. Mumcular Anaokulu'nun temelleri atıldı.

5 Yeni Okul İhalesi Yapıldı, 1 Okulun Temeli Atıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ödenekle, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından Mumcular Fuat Erten İlkokulu/Ortaokulu, Mumcular Anaokulu, Vedat Türkmen Anaokulu ve Ortaokulunun yapım ihaleleri gerçekleştirildi.

Okullarda Afet Riskinin Azaltılması Projesi kapsamında yıkım kararı verilen Mumcular Fuat Erten İlkokulu ve Ortaokulunun hazırlanan özel projeyle 27 Aralık 2022 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilmişti. Proje maliyeti 90 milyon TL olan 24 derslikli ilkokul, 24 derslikli ortaokul için imzaların atıldığı ihaleyle birlikte Mumcular Fuat Erten İlkokulu ve Ortaokulunun inşaatının yapımı için çalışmalar başladı. Son teknolojiyle donatılacak olan ve içinde kütüphane, laboratuvar, atölye, çok amaçlı salon, yemekhane ve sosyal alanların yer alacağı okulların yapılmasıyla bölgenin derslik ihtiyacı giderilmiş olacak. Her iki okulun da 2024-2025 eğitim öğretim yılında hizmete açılması planlanıyor.

8 derslikli Mumcular Anaokulunun ihalesi ise 16 Ocak 2023 tarihinde yapıldı. Anaokulunun geçtiğimiz günlerde temeli atıldı. Proje bedeli 21 milyon TL olan anaokulunun ise 2023-2024 eğitim öğretim yılının 2. döneminde hizmete açılması planlanıyor.

İlçede ihalesi gerçekleştirilen bir diğer eğitim yatırımı ise Vedat Türkmen Anaokulu ve Ortaokulu oldu. Turgutreis Mahallesinde ikili eğitim yapan Vedat Türkmen Ortaokulunda öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle bitişik arsaya, 16 derslikli olarak planlanan binanın inşaat süreci başladı. Proje maliyeti 38 milyon 688 bin TL olan Vedat Türkmen Ortaokulunun ihalesi yapılarak sözleşmesi 21 Ekim 2022'de imzalandı. Okulun 2023-2024 eğitim öğretim yılında hizmete açılması planlanıyor.

İl Yapım Programı kapsamında yine aynı okul bahçesine yapılacak olan 4 derslikli Vedat Türkmen Anaokulunun ihalesi ise 28 Aralık 2022'de gerçekleştirildi. 2023 yılının Kasım ayında eğitime başlayacak olan ve proje maliyeti 15 milyon TL olan Vedat Türkmen Anaokulunun tamamlanması ile bölgede okul öncesi eğitim daha da güçlenecek.

 

AdminAdmin