FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 26-03-2022 17:22   Güncelleme : 26-03-2022 17:22

Zilly Fethiye yetkilileri, “Yapılan haber asılsızdır”

Zilly Fethiye işletmesi, sosyal medyada yer alan haberle ilgili basın açıklaması yaptı. İşletme yetkilileri haberin asılsız olduğunu belirtti.

Zilly Fethiye yetkilileri, “Yapılan haber asılsızdır”

 

 

Zilly Fethiye işletmesi, sosyal medyada yer alan haberle ilgili basın açıklaması yaptı. İşletme yetkilileri haberin asılsız olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Zilly Fethiye işletmesi olarak bizler Türkiye çapında bir markanın temsilciyiz… Sosyal medyada sözüm ona habercilik yapan bir sayfa tarafından işletmemiz hakkında asılsız ve karalama amaçlı bir haber yayınlandı… Bu sayfanın ismi Facebook’ta bulunan Muğla Haberleri…

 

Asılsız haber; Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ilgili birimleri veya Fethiye Adliyesi savcılık makamında her hangi bir resmi kaydı olmayan bir şekilde hem işletme hem de şahsi ismim kullanılarak özellikle cinsel kimliğim üzerinden itibarsızlaştırmak küçük düşürmek ve hakaret kastı içererek servis edilmiştir. 2 öğrencinin sahte alkol satışı yüzünden görme yetisini kaybettiği şeklinde kamuoyu yanlış yönlendirilmeye ve şahsıma yönelik bir linç kampanyası başlatılmaya çalışılmıştır. Kaldı ki bu 2 öğrenci isim, soy isim ve bilgeleri kati sağlık raporları dahi belirtilmemiştir.

 

Eğlence sektörü pandemi sebebi ile 2 yılı aşkın süredir var olma çabası gösteriyoruz. Tüm pandemi önlemlerinin kaldırıldığı bu süreçte müzik saat kısıtlaması yüzünden kısıtlı sürede istihdam yaratarak milli ekonomiye katkı sağlamaya çalışıyoruz. Konudan haberdar olduğum andan itibaren sayfa yönetimi ile iletişim kurma çabalarımız sonuçsuz kalmıştır. Yapılan asılsız haberin altına yazılan yorumlarda haber dayanağının ne olduğu resmi her hangi bir belge ve benzeri olup olmadığı şeklinde sorular sayfa yöneticisi dakikalar içinde silindi ancak gönderi altında sadece Zilly Fethiye ve şahsıma nefret söylemi ve eleştiri içeren yorumlar kasıtlı bir şekilde silinmedi.

 

Bu da gösteriyor ki bu paylaşım haber niteliğinden çok bir karalama eylemidir… Üzülerek belirtmek isterim ki eğlence sektörü olarak hükmet nezlinde üvey evlat muamelesi görüyoruz.

Eğlence sektörü işletmecileri ve çalışmaları adına müzik saat sınırlamasının kaldırılmasını temenni ediyor ve sabır diliyorum… Bunca işletme varken böyle karalama amaçlı bir haberin yapılması da sektördeki başarımızın belgesi olarak kayıtlara geçmiştir.”