FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 16-05-2021 11:36   Güncelleme : 16-05-2021 11:36

Süper Lig'de şampiyon Beşiktaş oldu

Süper Lig'de şampiyon Beşiktaş oldu

Süper Lig'de şampiyon Beşiktaş oldu

2020-2021 Türkiye Futbol Süper Ligi’nde deplasmanda Göztepe'yi 2-1 mağlup eden Beşiktaş,  42 hafta sonunda şampiyonluğa ulaşan takım oldu. Galatasaray da kendi sahasında ağırladığı Yeni Malatyaspor'u 3-1 mağlup etmesine rağmen şampiyonluk için yeterli olmadı.

84 puan sonunda şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş takımında Teknik Direktör Sergen Yalçın tarihe geçti. Sergen Yalçın, Beşiktaş’ta hem futbolcu hem de teknik adam olarak şampiyonluk yaşayan ilk Türk oldu. Beşiktaş maçının son anları büyük heyecan fırtınasına sahne oldu.

Beşiktaş, Süper Lig'in son haftasında İzmir deplasmanında Göztepe'yi 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu. Galatasaray, son hafta evinde ağırladığı Yeni Malatyaspor'u 3-1 geçti. Teknik Direktör Sergen Yalçın bu şampiyonluk sonunda Beşiktaş tarihine geçti. Sergen Yalçın, şampiyonluk sonunda gözyaşlarını tutamadı. Ahmet Nur Çebi de maçın ardından yaptığı açıklamada hem Sergen Yalçın'a hem de futbolculara teşekkür etti. Tarihin en zor sezonunu geride bıraktıklarını ifade eden Sergen Yalçın, mutlu sonla bitirdikleri için çok sevinçli olduklarını vurguladı.