FETHİYE
Giriş Tarihi : 10-12-2022 15:56

Söyleşi programı için Fethiye’ye geldi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Fethiye şubesi tarafından organize eden söyleşi ve kitap imza programı için Fethiye’ye geldi. Şube merkezinde gerçekleşen etkinliğe yoğun katılım oldu.

Söyleşi programı için Fethiye’ye geldi

 

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Fethiye şubesi tarafından organize eden söyleşi ve kitap imza programı için Fethiye’ye geldi. Şube merkezinde gerçekleşen etkinliğe yoğun katılım oldu.

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği eski Genel Başkanı Türkan Saylan ile 30 yıllık yol arkadaşlığını anlattığı Ayşe ve Türkan isimli kitabının söyleşi ve imza günü için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi’nin konuğu olan Genel Başkan Ayşe Yüksel; faaliyetleri hakkında genel bilgiler aktardı. ÇYDD Fethiye Şubesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen organizasyona Fethiye Şube Başkanı Canan İzmirli, yönetim kurulu üyeleri, üniversite ve Tazelenme Üniversitesi öğrencileri ile davetliler katıldı.

 

Söyleşi öncesinde bir açıklama yapan ÇYDD Derneği Fethiye Şube Başkanı Canan İzmirli, “Genel başkanımız burada olduğu için çok mutluyuz, hoş geldiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Genel başkanımız bu çok güzel kitap yazdı. Türkan ve Ayşe adında. Genel başkanımızı aynı zamanda Türkan Saylan’ın manevi kızıdır. Onunla birlikte yaşamış ve onun emekleriyle yetişmiş arkadaşımızdır. Kendilerine burada oldukları için teşekkür ediyorum ayrıca bu şunun için çok önemli geçen sene bugün 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde, Fethiye’miz Türkan Saylan anıtına kavuşmuştu. Hocamız o gün aramızda olamamıştı. Bugün hem onun yıldönümü hem de insan hakları günü. Ayrıca da yazmış olduğu kitabın törenini ve imza gününü yapacak. Davetimizi kırmayıp geldi. Ben hep şöyle diyorum, hocama bakınca Türkan Saylan’ ı görüyorum” dedi.

 

ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel açıklamasında, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği 1989 yılında Atatürk Devrim ve İlkeleri doğrultusunda Çağdaş Eğitim yoluyla, Çağdaş ülke seviyesine ulaşmak için kuruldu. Kurucularımız 16 aydın insan. İkisi erkek, on dördü kadın. Aramızda olmayanların ruhları şad olsun. İyi ki bu derneği kurmuşlar. Ve yıllar içinde çağdaş yaşamı destekleme derneği Türkiye’nin 53 ilinde 122 şubesi ile amacımız doğrultusunda emek veriyoruz. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi de başkanımız sevgili Canan İzmirlinin yönetiminde. Çalışma arkadaşlarıyla beraber Fethiye’miz için çok önemli bir şans. Bunu kendisi de ifade etti. 10 Aralık İnsan Hakları Günü… Ülkemizde de dünyada da insan haklarına hepimiz inanıyoruz onu yaşamak içim emek veriyoruz. Sadece insanda yetmiyor, yaşadığımız doğanında hakkı var, çevreninde hakkı var. Dolayısıyla doğa ve daha doğrusu tüm canlının haklarını savunuyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.

 

AdminAdmin