BODRUM
Giriş Tarihi : 26-04-2024 19:51

ŞAMPİYON PİLOTLARLA SÖYLEŞİ YAPILDI

ŞAMPİYON PİLOTLARLA SÖYLEŞİ YAPILDI

 

Bodrum’da hafta sonu yaşanacak ralli heyecanı öncesi şampiyon pilotlarla söyleşi yapıldı. Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası üçüncü ayağı Rally Bodrum, Cumartesi ve Pazar günü Bodrum Yarımadası’nda adrenalin dolu bir hafta sonu yaşatacak.

Bodrum’un doğal güzelliklerini gözler önüne seren asfalt zeminli etaplara bu yıl Milas bölgesinden yeni etaplar da eklendi. İki gün boyunca devam edecek olan mücadele, Cumartesi günü Milas-Bodrum arasındaki 3 özel etapta, Pazar günü ise Bodrum’da yer alan 3 özel etapta yaşanacak. Aynı zamanda Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Celal Gülerhan TOSFED Ralli Kupası‘na da puan verecek olan ralli, 28 Nisan Pazar günü Be Premium Hotel’deki finiş seremonisi ve ödül töreni ile son bulacak.

Yarış öncesi Oasis Meydanı’nda düzenlenen söyleşide ralli pilotları Volkan Işık, Burak Çukurova, Ali Türkkan ve Ümit Can Özdemir ralli tutkunları ile sohbet etti. Rallinin Anadolu’ya çok yakıştığını söyleyen Volkan Işık, şunları söyledi; “Artık büyük şehirlerde organizasyon yapmak çok zorlu. Bu anlamda turizm beldesi olarak Bodrum’da çok keyifli. Seyirci açısından da yarışçı açısında da katılımcı açısından da birçok şeyi bir arada bulabiliyorsunuz. Hep tekrarını bekliyoruz. Bodrum’da hep devam edecek diye düşünüyoruz.”

Önceki yıllarda Bodrum’da şampiyonluklar elde eden Burak Çukurova ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti; “1991, 1992 ve 1993 yıllarında da burada ralliler yapılmıştı. Çok keyifli ralliler olmuştu. O zaman babam katılıyordu, biz de bu yarışın kokusunu tatmaya çalışıyorduk. Ondan sonra 2021 yılından itibaren yeniden yapılmaya başlandı. Burada güzel etaplar var, temiz bir parkur, tutulan bir parkur. Doğasıyla çok güzel. Zaten turistik kısmını anlatmaya gerek yok. Çok güzel bir yerde yarışıyoruz. Bence çok değerli. Umarım yarışı da güzel bir yerde bitiririz.” Ali Türkkan ve Ümit Can Özdemir de Bodrum’da yarışmaktan dolayı büyük keyif aldıklarını söylediler. KAROSK Başkanı Atıl Atılgan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada bu yıl yeniden asfalt zemine döndüklerini ifade ederek “Bu yıl coğrafyayı biraz daha genişlettik. Parkurumuzu Milas’a kadar uzattık. Çok başarılı, çok keyifli bir organizasyon olacağını düşünüyorum. Sporcularımızın parkuru çok beğeneceğinden eminim. Bodrum ve Milas’taki sporseverlerin de onları bu heyecan dolu atmosferde yalnız bırakmayacağından eminim. İlgi gösteren, destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi. Atılgan, Ralli Bodrum’da Türkiye ile farklı ülkelerden 66 sporcunun yarışacağını söyledi.

AdminAdmin