MUĞLA
Giriş Tarihi : 11-01-2023 12:18

Muğla’yı sağanak vurdu. Ev ve işyerlerini su bastı, tarım alanları suyla doldu

Muğla’yı sağanak vurdu. Ev ve işyerlerini su bastı, tarım alanları suyla doldu

Muğla’yı sağanak vurdu. Ev ve işyerlerini su bastı, tarım alanları suyla doldu
Muğla'da etkili olan sağanak ve kuvvetli rüzgar nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı, ağaçlar devrildi. Gece boyunca metrekareye 110 kilogram yağışın düştüğü Marmaris'te, bazı iş yerlerini su bastı. Menteşe ilçesinde tarım arazileri suyla doldu. Milas ilçesinde yağışlar kazalara neden oldu.
Marmaris ilçesinde gece saatlerinde şiddetini arttıran yağışın ardından cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, kapalı çarşıdaki bazı iş yerlerine su doldu. Sabah erkenden iş yerlerini açan esnaf, yağmur sularını kendi imkanlarıyla tahliye ettikten sonra temizlik çalışmalarına başladı.
Kent merkezindeki bir alışveriş merkezinin mal kabul bölümü, tahliye pompasının arızalanması nedeniyle sular altında kaldı.
Marmaris-Muğla kara yoluna düşen kaya parçaları, trafikte aksamalara yol açtı. Kaya parçaları ekiplerce yoldan uzaklaştırıldı.
Saatte hızı 56 kilometreyi bulan kuvvetli rüzgarın etkisiyle İçmeler ve Beldibi mahallelerinde yola devrilen ağaçlar belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.
Marmaris Yatlimanı'nda, yükselen dalgalar kıyıdaki işletmelere kadar ulaştı.
Yüksek kesimlerden gelen çamurlu sular sebebiyle denizin rengi bazı bölgelerde kahverengiye dönüştü.
Gece boyunca tıkanan mazgalları açarak su taşkınlarını önlemeye çalışan belediye ekipleri, sabahtan itibaren cadde ve sokaklarda temizlik çalışmasına başladı.
İlçede gece boyunca metrekareye 110 kilogram yağış düştüğü kaydedildi.
Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'de de yağış nedeniyle caddelerde su birikintileri oluştu. Düğerek, Yaraş, Ortaköy, Yeniköy mahalleleri ile Karabağlar Yaylası mevkisindeki bazı tarım alanları suyla doldu.
Muğla-Yılanlı ve Muğla-Denizli kara yolunun bazı kesimlerinde yola düşen kaya parçaları ulaşımı engelledi. Ekiplerin çalışmasının ardından trafik normale döndü.
Milas ilçesinde de etkili olan yağışı gece saatlerinde yollarda buzlanmaya neden olmasıyla bazı araçlar ufak çaplı kazalara neden olurken Milas –Yatağan karayolundaki buzlanma sebebiyle hakimiyetini kaybeden bir tır otomobili sıkıştırdı. Kazada aracına sıkışan sürücü tedavi altına alındı.
Bodrum ve Fethiye ilçelerinde de sağanak ve kuvvetli rüzgar etkili oldu.

AdminAdmin