MUĞLA
Giriş Tarihi : 12-05-2023 01:11

Muğla'da Engelliler Haftası Coşkuyla Kutlanıyor

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Muğla Uluslararası Gençlik Merkezinde 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri gerçekleşti.

Muğla'da Engelliler Haftası Coşkuyla Kutlanıyor

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Menteşe Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü işbirliği ile engelli bireylerimizin ve ailelerinin katılımıyla Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinlik programı kapsamında yöresel halk oyunları gösterisi, sportif faaliyetler, özel bireylerin bir yıl boyunca yapmış olduğu el sanatları sergisi, resim sergisi ve ebru sanatı seramik atölye workshop çalışmaları gerçekleştirildi ve etkinlik sonunda günün anlam ve önemini anlatan pasta kesildi.

Etkinliğe Muğla Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Menderes Çetinözlü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürü Oktay Tavas, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, Türkiye Beyazay Derneği Muğla Şube Başkanı Pınar Boyacı, özel bireyler ve aileleri katıldı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş yaptığı konuşmada; "Özel bireylerimize yönelik başta spor tesislerimiz olmak üzere, gençlik merkezlerimizde gerçekleştirilen faaliyetlerden yararlanmalarına olanak sağlayarak, özel bireylerimizin sosyalleşmelerine katkı sağlıyoruz. Sevginin aşamayacağı hiçbir engel yoktur" ifadelerini kullandı.

Özel bireylerimizden Berkay Özsoy'un ailesinden Bedriye Özsoy ise; "Çocuğumun gençlik merkezi bünyesinde yürütülmekte olan faaliyetlerden yararlanmasından çok memnunum. Bu tür etkinlikler çocuğumun sosyalleşmesinde ve kişisel gelişiminde büyük katkı sağlıyor." dedi.

AdminAdmin