BÜYÜKŞEHİR
Giriş Tarihi : 29-06-2024 18:29

Muğla ve Aydın Büyükşehir Belediyeleri Deniz Otobüsü Seferleri Açtı

Muğla ve Aydın Büyükşehir Belediyeleri Deniz Otobüsü Seferleri Açtı

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin ortak çalışmaları sonrasında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın 28 Haziran 2024 tarihinde verdiği izin belgeleriyle Didim-Turgutreis-Bodrum ve Marmaris-Fethiye arasında feribot seferleri başlatılmıştır. Deniz otobüsleri ise 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda hizmete açılacaktır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Ege'nin önemli turizm merkezlerini deniz ulaşımıyla birleştirmeyi amaçlayan bu projenin, kara yolu trafiğinin rahatlatılması, denizlerin ulaşımda kullanılması ve yerli-yabancı misafirlerin Ege'nin eşsiz koylarını denizden izleyerek yolculuk yapması hedeflendiği belirtilmiştir. 450 kişilik kapasiteye sahip deniz otobüsleri, karşılıklı seferlerle vatandaşlara hizmet verecektir. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Muğla'nın 1480 km'lik kıyı şeridinde eksikliği hissedilen bu hizmetin, tüm vatandaşlarda memnuniyet uyandırdığı kaydedilmiştir.

Turizm alanında söz sahibi olan Muğla ve Aydın Büyükşehir Belediyeleri'nin, deniz otobüsü seferleriyle örnek bir projeye imza attıkları ve turizm merkezlerini denizden birleştirdikleri vurgulanmıştır. Özellikle yaz aylarındaki trafik yoğunluğunu azaltacak olan bu projenin, denizlere kıyısı olan diğer belediyelere de örnek olması beklenmektedir. Deniz otobüsü seferleri, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda Didim'de düzenlenecek açılış töreniyle başlayacaktır. Tüm vatandaşların davet edildiği bu törenle, deniz ulaşımını hareketlendirecek, kara yolunu rahatlatacak ve ülke turizmini destekleyecek projenin hayırlı olması dilenmektedir. Projenin gerçekleşmesindeki katkılarından ötürü T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na da teşekkür edilmiştir.

AdminAdmin