GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-05-2022 23:35

MUÇEP'TEN AK PARTİLİ GÖKCAN'A ÇİMENTO DOSYASI

MUÇEP'TEN AK PARTİLİ GÖKCAN'A ÇİMENTO DOSYASI

MUÇEP'TEN AK PARTİLİ GÖKCAN'A ÇİMENTO DOSYASI
Muğla'nın Yatağan ve Menteşe ilçe sınırındaki Deştin Mahallesi sakinleri ve MUÇEP Menteşe Meclisi üyeleri, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ı mecliste ziyaret etti.
Mahallelerinde kurulması planlanan ve CHP'li Menteşe Belediyesince yapı ruhsatı verilen çimento fabrikası hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, çimento fabrikasının çevreye vereceği olumsuz etkiler ele alındı.
MUÇEP Menteşe Meclisi Sözcüsü Mustafa Tuncaelli, milletvekili Gökcan'a "Çimento Fabrikası ve Hammadde Ocaklarının Çevre ve İnsan Sağlığına Etkileri" başlıklı bir dosya verdi.
Ziyaretin ardından sosyal medyada hesabından paylaşımda bulunan Milletvekili Gökcan, şu ifadelere yer verdi:
"Deştin'li hemşerilerimiz ve MUÇEP Menteşe Meclisi Sözcüsü Mustafa Tuncaelli ile Bayırda yapılması planlanan ve CHP’li Menteşe Belediyesi'nin ruhsat verdiği çimento fabrikasını konuştuk. Süreci yakından takip ettiğim ve TBMM de defalarca gündeme getirdigim çimento fabrikasının çevreye olumsuz etkileri üzerinde değerlendirmelerde bulunduk. Deştin'li hemşerilerimiz ziyaretlerinde "Çimento Fabrikası ve Hammadde Ocaklarının Çevre ve İnsan Sağlığına Etkileri" başlıklı bir dosya verdiler.
Deştin'li hemşerilerimizin haklı konularında yanlarında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz. Deştin'li hemşerilerimizin ziyareti için teşekkür ediyorum."