MARMARİS
Giriş Tarihi : 20-09-2021 15:15   Güncelleme : 20-09-2021 15:15

KAYMAKAM AKSOY’DAN GAZİLER VE GAZİ YAKINLARINA ÖZEL KUTLAMA

          Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy; 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, günün akşamında Marmaris’te yaşayan Gaziler ve gazi yakınlarına bir akşam yemeği verdi.

KAYMAKAM AKSOY’DAN GAZİLER VE GAZİ YAKINLARINA ÖZEL KUTLAMA

 

 

 


  
            Polisevindeki yemekte söz alan Kaymakam Aksoy yaptığı konuşmada; “Cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir.

            Millet olarak, vatanına ve milletine karşı duyduğu sorumluluğu en güzel şekilde yerine getiren gazilerimize ve şehitlik mertebesine ulaşmış olan vatan evlatlarına karşı yapılacak olan en anlamlı teşekkürün, onların bizlere emanet ettiği devletimize, bayrağımıza ve her geçen gün gelişen demokrasimize sahip çıkmak olduğunun bilinci içerisindeyiz.

                             Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verilişinin yıl dönümünde, bütün Gazilerimizin “19 Eylül Gaziler Günü’nü” kutluyor, aileleri ile birlikte mutlu, huzurlu yarınlar diliyor, ebediyete irtihal edenleri rahmetle anıyorum.” dedi.