KAVAKLIDERE
Giriş Tarihi : 16-10-2020 14:37   Güncelleme : 16-10-2020 14:37

Kadın Kaymakam'dan Kadın Üreticilere Destek

Kadın Kaymakam'dan Kadın Üreticilere Destek

Kadın  Kaymakamdan Kadın Üreticilere Anlamlı Ziyaret

15 Ekim Dünya Kadın Çiftçi Gününde Kavaklıdere Kaymakamı Didem DİNÇ ÖZAY’dan kadın çiftçilere anlamlı ziyaret.
 Kavaklıdere Kaymakamı Didem DİNÇ ÖZAY başta olmak üzere Kavaklıdere Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet İDAR ve personelleri Kavaklıdere kadın çiftçileri tarlada ziyaret etti. 
 Muğla Valiliğinin desteklediği İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Vali Hanım Çileği Projesi kapsamında çalışmalarıyla bulunduğu bölgede örnek olan önder kadın çiftçi Gülseren Serim ve eşi Hüseyin Serim ile diğer kadın çiftçiler ziyaret edilerek   Dünya Kadın Çiftçi Günlerini kutladı. Kavaklıdere İlçe Müdürü Mehmet İdar “Kadın üreticileri önemsiyor, çalışmalarımızda kadın üreticilerimize pozitif ayırımcılık sağlıyoruz. Özellikle tarımda üretim, kalite ve sürdürülebilirlik kadın olmazsa olmaz diyor, dünyayı doyuran siz kadın çiftçilerin gününü kutluyorum” dedi. 
Kavaklıdere Kaymakamı Sayın  Didem DİNÇ ÖZAY “Kadın çiftçilerin üretimdeki rolü ve payı çok büyük. Bunun bilincinde,  bir yönetici ve  en önemlisi bir kadın olarak emekleriniz karşısında etkilenmemek ve desteklememek mümkün değil. Her zorluğun üstesinden gelerek bin bir emekle çalışan ve dünyayı doyuran siz kadın çiftçilerin gününü kutluyor, her daim destekçiniz olduğumuzu bilmenizi isterim.” Diyerek sözlerini bol bereketli bir sezon dileyerek  tamamladı.  Tarla ziyareti sonrası  pasta kesilerek ve kadın çiftçilerle sohbet edildi.