FETHİYE
Giriş Tarihi : 08-06-2024 21:24   Güncelleme : 08-06-2024 21:56

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'nda Önemli Toplantı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'nda Önemli Toplantı

 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen toplantıda, Muçev'in işlettiği ve işleteceği yerlerle ilgili önemli görüşmeler yapıldı. Toplantıya, Ak Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Ak Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Murat Çağlar Ayıkol, Türkiye Çevre Koruma Vakfı İktisadi İşletmesi Genel Müdürü Erdal Türk, Fethiye Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi  Foder başkanı Bülent Uysal ,Tursab ve Deniz ticaret odası yetkilileri de  katıldı.

Toplantıda çevre konuları, işletmelerin durumu ve genel sorunlar üzerine fikir alışverişi yapıldı. Ak Parti Milletvekili Kadem Mete, toplantı sonrasında MtürkTV mikrofonlarına şu açıklamalarda bulundu:

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Muğla Valiliğinin ortaklaşa sahiplendiği Muçev Vakfı var. Bu vakfa ait olan işletilecek yerler ve şu anda işletmesi devam eden yerler bulunuyor. Bu konularla ve genel sorunlarla alakalı görüş alışverişinde bulunmak üzere toplandık. Muçev Genel Müdürünün de toplantıya katılmasını rica ettim. Bugün kendisi de toplantımıza katıldı ve Ankara'dan sırf bunun için geldi. Burada Fethiye'nin ticaret odası, deniz ticaret odası, TÜRSAB'ı temsilen ve otelciler birliğini temsil eden arkadaşlarımızla beraber, onların düşünceleri ve kafalarındaki soru işaretlerini sordular. Muçev Başkanı ile beraber, hem Yakup vekilim hem de ben görüştük. Fethiye Körfezi'nin kirliliğinden tutun, Fethiye'nin turizm potansiyeli ve bugüne kadar yapılması gereken işler ile aksayan işler konusunda görüştük."

"İnşallah hayırlı bir toplantı olmuştur. İkincisini de zaman içerisinde bakanlıkta yapacağız. Sayın bakanımızın da daveti var. Özellikle bu paydaşlarla beraber bakanlıkta da çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Faydalı bir toplantı oldu. Ben katılım sağlayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum"dedi.

AdminAdmin