FETHİYE
Giriş Tarihi : 27-06-2024 13:08

FAİK TORUNOĞULLARI 2.ANI SATRANÇ TURNUVASINA YOĞUN KATILIM

FAİK TORUNOĞULLARI 2.ANI SATRANÇ TURNUVASINA YOĞUN KATILIM

 

Muğla İli Fethiye İlçesinde  23-24 Haziran 2024 tarihlerinde Özel Girne Koleji Anadolu Lisesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Orka Hotels Geleneksel Faik Torunoğulları 2. Anı Satranç Turnuvası tamamlandı.130 sporcunun kayıt yaptırdığı turnuvada sporcularımız, 4 kategoride yarıştı. Yoğun katılım ile yapılan turnuvada kıran kırana müsabakalar gerçekleşti. Her yıl geleneksel olarak düzenli olarak yapılacak. 

Geleceğimiz gençler için düzenlenen satranç turnuvasına yoğun katılım sağlandı. 4 kategoride yapılan 2. Orka Hotels Geleneksel Faik Torunoğulları satranç turnuvası 23-24 Haziran 2024 tarihlerinde Özel Girne Koleji Anadolu Lisesi'nde yapıldı. A,B;C;D kategoride yapılan satranç turnuvasında bu yıl para ödülü de vardı. İki gün boyunca mücadele ederek dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan sporculara kupa ve madalyaları,  Fethiye İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit YİĞİT, Türkiye Satranç Federasyonu Fethiye İlçe Temsilcisi Sayın Ünat SAYIN, Orka Hotels Grup İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet SEVDİRİR ve Orka Hotels Grup Satınalma Müdürü Turan KOYUNCU tarafından verildi.
DERECEYE GİREN SPORCULAR
A Kategorisi 1.Kağan TORUN  2.Toprak GELİR 3.Muratcan ORAKÇI dereceye girebildi. 
B Kategorisi 1.Yağız Kasım ATLIHAN 2.Dora ARICAN 3.Defne OMAK kıran kırana geçen müsabakadan isimlerini yazdıran sporcular oldu. 
C Kategorisi 1.Ramazan CEBE 2.Alper BAHÇECİ 3.Durmuş Ali GÖÇMEN iki gün boyunca ter döken ama dereceye giren isimler olmayı başardılar. Son olarak 12 kişi arasına girmeyi başaran isimler ise şöyle oldu.  D Kategorisi 1.Onur KAPTAN 2.Engin Ayaz YETİŞ 3.Devran İLHAN kupayı kaldıran isimlerden oldu.

AdminAdmin