GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-06-2021 15:42   Güncelleme : 18-06-2021 15:42

Dijital karneler erişime açıldı

Dijital karneler erişime açıldı

Korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında eğitimlerinin bir kısmını yüz yüze, bir kısmını ise uzaktan eğitim modeli ile gören öğrenciler, karne notlarına dijital ortamdan erişti.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerini E-Okul üzerinden dijital olarak alacakları kaydedildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise karneleri ile takdir, teşekkür belgeleri elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açıldı. Bakanlıktan edinilen bilgilere göre ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine e-okul.meb.gov.tr internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, başarı belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin dijital karneleri E-Okul üzerinden erişime açıldığı kaydedildi.

Okullarda karne etkinliği yapılmazken; talep eden öğrencilere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz Cuma gününden itibaren okul müdürlüklerince verilebileceği ifade edildi.  

 

Öte yandan 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı kapsamında yaz tatilinde olan “Telafide Ben de Varım” programının uygulanacağı belirtildi. 21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında başvuru yapılabilecek telafi eğitimi programı, 5 Temmuz-31 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.