CUMHURBAŞKANI
Giriş Tarihi : 04-02-2023 21:38

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “Hangi yüzle “Yeter söz milletindir” sloganını sahipleniyorsun?”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “Hangi yüzle “Yeter söz milletindir” sloganını sahipleniyorsun?”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “Hangi yüzle “Yeter söz milletindir” sloganını sahipleniyorsun?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kent Meydanı'nda Aydın Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmada, "Darbeciler Menderes'i devirmenin ve idam etmenin sevincini yaşarken hesap etmedikleri bir şey vardı. Milletimiz Menderes'i ve mücadelesini kalbinin en ücra köşesinde yaşattı. Rahmetli Özal'ın gayretiyle Menderes ve idam edilen bakanların naaşları İstanbul'daki anıt mezara nakledilmiştir. Türkiye Yüzyılını cumhuriyetimizin ilk asrında yaşadığımız tecrübe ve kazanımların üzerine inşa etmek için 14 Mayıs'ta bir kez daha sizlerle sandığa gidip sandıkları patlatmaya var mıyız? Desteğiniz çok önemli. Milli mücadelenin resmen ilanının adı olarak gördüğümüz 23 Nisan 1920'den Demokrat Parti'nin iktidara geldiğimiz 1950'ye oradan 14 Mayıs 2023'e varan süreçte ödediğimiz her bedelin karşılığını alacağımız döneme giriyoruz." dedi.

Erdoğan, "Kritik bir tercihin eşiğindeyiz. Ülkeyi tekrar vaktini ve enerjisini heba edip kaos günlerini heba etmek isteyenlerin karşısına biz Türkiye Yüzyılı ile çıkıyoruz. "Menderes'in hatırasını kirletecek yüzsüzlükle onun 'Yeter söz milletindir' sloganına çökmeye çalışanlar var. 14 Mayıs Kemal'in bay bay Kemal olacağı gündür." diye konuştu.

 

Eski Türkiye'yi yeniden hortlatma vaadidir

"Hazırladıkları program için 'Avrupa bize aferin diyecek' diye övünenler, iplerinin emperyalist sömürgecilerin elinde olduğunu ikrar ediyor." görüşünü dile getiren Erdoğan konuşmasını şöyle tamamladı:

"Program diye millete sundukları metindeki vaatlerin çoğu ya bizim tarafımızdan son 20 yılda yapılmış ya da zaten yapılmakta olan işler. Efendilerinden aferin almak için güvensizliğin, istikrarsızlığın, çekişmenin sembolü eski Türkiye'yi yeniden hortlatma vaadidir. Gazi Mustafa Kemal şanlı cumhuriyetimizi kurmuştu. Biz de son 20 yılda her alanda emperyalistlere karşı mücadele vererek ülkemizi bu seviyeye getirdik. Aynı kirli elleri aynı kirli senaryoları görüyoruz. Buradan Aydın'dan bir kez daha meydan okuyorum, Türkiye'nin ayağına tekrar prangalar vurmayı başaramayacaksınız. 2023 hedeflerine engel olamadığınız gibi Türkiye Yüzyılı'nın inşasının önüne geçmeyi başaramayacaksınız. Bu vesayet heveslisi muhterislere 14 Mayıs'ta bir kez daha yeter diyor muyuz?"

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küresel siyaset ve maşalarına 14 Mayıs'ta bir kez daha 'Yeter söz milletin' diyor muyuz? 14 Mayıs'ta 'Söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa ediyor muyuz? Bir türlü yerli ve milli olamayan zata 14 Mayıs'ta bay bay Kemal diyor muyuz? Menderes'in hatırasını kirletecek yüzsüzlükle onun 'Yeter söz milletindir' sloganına çökmeye çalışanlar var. 'Yeter söz milletindir' sloganı bize aittir. Hangi yüzle bu sloganı sahipleniyorsun?" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da yaklaşık 1 milyar 68 milyon lira yatırımla tamamlanan 92 kamu tesisin ve 1 milyar 138 milyona tamamlanan 10 özel tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın’a son 20 yılda toplam 40 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptıklarını ifade etti.

20 YILDA 40 MİLYARLIK YATIRIM

Aydın’a son 20 yılda toplam 40 milyar tutarında kamu yatırımı yaptıklarını kaydeden Erdoğan, “Aydın Şehir Hastanemiz ile birlikte dokuz yeni sağlık tesisinin inşası devam ediyor. Çevre ve şehircilikte; TOKİ eliyle 1.668 konutu, altyapısı ve üstyapısıyla beraber tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunduk, 1.071 konutun inşasına devam ediyoruz. Şimdi de ‘İlk Evim’le Aydın’da 3 bin 327 konut daha inşa edecek, ‘İlk Arsam’la 7 bin alt yapılı arsa vereceğiz. Aydın’da Büyükşehir Belediyesi sendin. Yaptıklarınızı bir görelim” dedi.

BÖLÜNMÜŞ YOL MESAFESİNİ 381 KİLOMETREYE ÇIKARDIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ulaştırmada; 114 kilometreden devraldığımız Aydın’ın bölünmüş yol mesafesini 381 kilometreye çıkardık” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “İzmir-Aydın Otoyolu’nu, Aydın-Çevre Yolu’nu tamamlayarak trafiğe açtık. Yapımı devam eden Aydın- Denizli - Antalya Otoyolu’nu, Aydın Çevre Yolu ayrımı ile Denizli Çevre Yolu ayrımındaki onarımı seneye tamamlıyoruz. Didim Yat Limanı’nı tamamladık. Tarım ve ormancılıkta; Aydın’a 14 baraj, 12 gölet, beş hidroelektrik santrali, yedi arazi toplulaştırma, 38 sulama tesisi ve 16 yeraltı depolama tesisi inşa ettik, dört baraj daha inşa ediyoruz. İnşa ettiğimiz sulama projeleri ile 548 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. Yapımı devam eden sulama tesisleri ile 297 bin dekar mümbit araziyi daha sulamaya açacağız. Aydınlı çiftçilerimize toplam 6,5 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. Sanayi ve teknolojide; bir teknopark, dokuz araştırma-geliştirme merkezi ve üç tasarım merkezi kurduk. Enerjide; Aydın, Çine, Efeler, İncirliova, Kuşadası, Nazilli ve Söke’ye doğal gazı götürdük.” diyerek Aydın’a yapılan yatırımları söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının ardından açılışa katılan protokol üyeleriyle birlikte toplu açılış kurdelesini kesti. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

AdminAdmin